Giriş yapmadınız.

mutilcesi

Editör

• "mutilcesi" bir kadın
  • Konuyu başlatan "mutilcesi"

Meslek: Editör

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, February 28th 2018, 9:42am

Başkan Yılmaz fuhuş operasyonu hakkında konuştu

Başkan Yılmaz fuhuş operasyonu hakkında konuştu

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, 6-7 aydır mücadele ediyorum. Emniyet Müdürü ve Kaymakamla defalarca toplantı yaptık, bunları bitirelim diye. Ama ocak başından itibaren Mut Belediyesine sıçratılacağını, ben dahil 3-4 tane ekibimin içeri alınacağını, biz bunu birkaç defa ihbar olarak aldık.

Mut'ta polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, fuhuşa yer temin edip, aracılık yapan 24 kişi ile aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 38 kadının gözaltına alınması ve ifadeleri alınan 24 kişinden 16'sı rüşvet iddiasıyla adliyeye sevk edilip tutuklandı. Diğer 8 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Fuhuş yapan 38 kadından 5'inde cinsel yolla bulaşan çeşitli hastalıklar tespit edildi. 35 yabancı kadın gerekli işlemlerin ardından ülkelerine gönderildi.

"ALTI - YEDİ AYDIR TOPLANTILAR YAPIYORUZ BUNLARI BİTİRELİM DİYE."

Bir toplantıda operasyon hakkında konuşan Başkan Yılmaz, “Altı - yedi aydır mücadele ediyorum. Emniyet Müdürü ve Kaymakamla defalarca toplantı yaptık bunları bitirelim diye. İki buçuk aydır dinleme ve takip sonucunda bir operasyon yapıldı. İlçede çok sayıda bayan ve erkek gözaltına alındı. Bayanlar şuanda yurt dışı edildi. Süreç çok kötü bir dönem, konuşma süreci değil. Şu anda merkez polisin hakim olduğu bölge içinde temizlik yapılıyor. Daha jandarma bölgesine, sadece ifadelerde sıçrarsa müdahale ediliyor. Jandarma bölgesine de aynı operasyonun devamını bekliyoruz. Özellikle yabancı uyrukluları bu ilçeden temizlemek için gece gündüz ne varsa yapacağız” dedi.

"Ben dahil 3–4 tane ekibimin içeri alınacağını biz bunu birkaç defa ihbar olarak aldık."

Yılmaz, “Tabi böyle bir güçle böyle bir tehlikeyle uğraştığımız zaman ister istemez sancı çoğalıyor. Perde arkası olaylar çoğalıyor. Ama ocak başından itibaren Mut Belediyesine sıçrayacağını, sıçratılacağını ben dahil 3–4 tane ekibimin içeri alınacağını, biz bunu birkaç defa ihbar olarak aldık. Önümüze ne gelir ilçe nereye taşınır bilmiyorum. Ama bize gelebilecek bir tehlike olursa da biz bunu kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

"BAŞKAN YARDIMCIMIZIN BİRİ ALINDI O 3–5 LİRAYA TENEZÜL ETMEZ."

Başkan yardımcımızın biri hem konuşulan tapelerden hem de suçlamalardan dolayı alındı diyen Başkan Yılmaz, “Ama bize göre resmi bir suç yok, uygulanmış bir şey yok, ama bu kargaşanın arasında idare biraz tehlike arz ettiği için şuan tutuklandı. İtiraz edeceğiz elimizden geleni yapıp çıkaracağız. Tutuklanan arkadaşımızın ekonomik durumu çok güçlü bir adam. Mut İdman Yurdu Belediye Spora yaklaşık 300 bin lira cebinden yardım eden ve sağdan soldan 3 liraya 5 liraya tenezzül etmeyecek kadar kaliteli ve sağlam bir arkadaşımız" dedi.

"BİZE ÇAMUR ATILIYOR."

Yılmaz, “Bu olaylardan zaman zaman bilgi kirliliği ya da canı acıyan sektörün bize doğru çamur atması her zaman muhtemeldir. Ben Yusuf arkadaşımızın en kısa sürede bu şeyden kurtulup aynı temizliğinde, aynı görevinde Mut İdman Yurduna çalışacağını biliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Hasan Çetin
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Counter:

Hits heute: 369,812 | Hits gestern: 46,405 | Hits Tagesrekord: 369,812 | Hits gesamt: 11,372,228 | Klicks heute: 1,454,051 | Klicks gestern: 277,171 | Klicks gesamt: 117,917,293 | Alter (in Tagen): 2,692.83 | Gezählt seit: Jul 27th 2011, 11:39pm
Bu konuyu değerlendir
istatistikler

Web Stats