Mut İlçemiz

JANDARMA‘DAN SERVİS ŞOFÖRLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ

JANDARMA‘DAN SERVİS ŞOFÖRLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ
61
01 Mart 2019 - 20:25

Mut İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Timi görevlileri tarafından, trafik kazalarını azaltmaya yönelik işçi taşıyan servis şoförleri ve toplu taşıma yapan araç şoförleri için seminer düzenlendi. 

Son günlerde meydana gelen işçi servisi kazalarının Mut‘ta da meydana gelmesini önlemeye ve trafik kazalarını azaltmaya yönelik olarak Trafik Tim Komutanı Astsubay Bçvş. Murat Topçu tarafından hazırlanan ve sunulan eğitimde, işçi taşıyan, servis şoförleri ve toplu taşıma yapan araç şoförlerine trafik semineri verildi. 

Mut Ziraat Odası konferans salonunda yapılan seminerde, Trafikte uyulması gereken kurallar, araçlarda ve şoförlerde bulunması gereken nitelikler anlatıldı. Son günlerde Mersin dahilinde meydana gelen işçi kazaları ele alındı. Eğitime katılanlara yönelik bir konuşma yapan Tim Bçvş. Astsubay Murat topçu, “Araçlarınızda taşıdığınız yük veya eşya değil. Araçlarınızda ekmek parası için para kazanıp ev geçindirecek olan işçilerimizi taşıyorsunuz. Hata yapmak gibi bir lüksünüz olamaz, çok dikkatli olmak zorundasınız” diye konuştu. 

Eğitim sonunda İşçi servis araç denetimlerinde kullanılan kontrol formu ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan trafik broşürleri dağıtıldı. 

Mut Ziraat Odası Konferans salonunda düzenlenen seminere, Mut İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Nusret Atılgan, Trf. Tim Komutanları, J. Asb. Kd. Bçvş. Murat topçu ve J. Asb. İbrahim Ünal, İşçi taşıyan, servis şoförleri, toplu taşıma yapan araç şoförleri ve Oda başkanları katıldı.

Hasan Çetin

HANGİSİNİ MUT BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTERSİNİZ?

Bu anketin açık olma tarihi: 24-03-2019 - Kalan süre:4 gün

  • DEVRİM ŞİMŞEK - TKP --> 356
  • DURMUŞ KUMRU - BTP --> 5
  • HALİD KILINÇ - SP --> 61
  • MEHMET SAYDAM - CHP --> 460
  • MURAT ORHAN - İYİ P --> 329
  • VOLKAN ŞEKER - MHP --> 364
  • KARARSIZIM --> 7
Gönder
Sonuçlar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KORKU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BEKA-MEKA MESELESİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÖR BENİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HEDEF: BAL LİGİ’NDE KALMAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HİÇ AKLINIZA GELDİ Mİ?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YENİ MUT’A DOĞRU