Mut İlçemiz

JANDARMA‘DAN SERVİS ŞOFÖRLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ

JANDARMA‘DAN SERVİS ŞOFÖRLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ
67
01 Mart 2019 - 20:25

Mut İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Timi görevlileri tarafından, trafik kazalarını azaltmaya yönelik işçi taşıyan servis şoförleri ve toplu taşıma yapan araç şoförleri için seminer düzenlendi. 

Son günlerde meydana gelen işçi servisi kazalarının Mut‘ta da meydana gelmesini önlemeye ve trafik kazalarını azaltmaya yönelik olarak Trafik Tim Komutanı Astsubay Bçvş. Murat Topçu tarafından hazırlanan ve sunulan eğitimde, işçi taşıyan, servis şoförleri ve toplu taşıma yapan araç şoförlerine trafik semineri verildi. 

Mut Ziraat Odası konferans salonunda yapılan seminerde, Trafikte uyulması gereken kurallar, araçlarda ve şoförlerde bulunması gereken nitelikler anlatıldı. Son günlerde Mersin dahilinde meydana gelen işçi kazaları ele alındı. Eğitime katılanlara yönelik bir konuşma yapan Tim Bçvş. Astsubay Murat topçu, “Araçlarınızda taşıdığınız yük veya eşya değil. Araçlarınızda ekmek parası için para kazanıp ev geçindirecek olan işçilerimizi taşıyorsunuz. Hata yapmak gibi bir lüksünüz olamaz, çok dikkatli olmak zorundasınız” diye konuştu. 

Eğitim sonunda İşçi servis araç denetimlerinde kullanılan kontrol formu ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan trafik broşürleri dağıtıldı. 

Mut Ziraat Odası Konferans salonunda düzenlenen seminere, Mut İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Nusret Atılgan, Trf. Tim Komutanları, J. Asb. Kd. Bçvş. Murat topçu ve J. Asb. İbrahim Ünal, İşçi taşıyan, servis şoförleri, toplu taşıma yapan araç şoförleri ve Oda başkanları katıldı.

Hasan Çetin

GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÇIDOG GENÇALİ’DE
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MUT’TA KAÇAK KAZI OPERASYONU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
“GÜZEL” SEVİLDİLER
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İMPARATOR / EROL TOY (*)
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MERSİN VALİSİ MUT’TA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ELEŞTİRMENİN ÖLÇÜSÜ

© Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com