Mut İlçemiz

KOMÜNİST BAŞKAN’A MUT’TA YOĞUN İLGİ

KOMÜNİST BAŞKAN’A MUT’TA YOĞUN İLGİ
2.201
13 Mart 2019 - 12:03

Ovacık Komünist Belediye Başkanı ve Tunceli Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Maçoğlu TKP Mut Belediye Başkan Adayı Devrim Şimşek’e destek vermek için Mut’a geldi. Vatandaşların komünist başkana ilgisi ise oldukça yoğun oldu. Mut’lular Komünist Başkan Maçoğlu ile bol bol selfie (özçekim) çekti.

Güne Kravga’da sıkma ve börek atarak başlayan Komünist Başkan daha sonra Göksu Mahalesi’nde bir kahve toplantısı yaptı. Başkan burada yaptığı toplantıda sade bir dille farklı bir yönetim anlayışı ile Ovacık’ta nasıl başarı yakalamışlarsa Mut’ta da bunu Devrim Şimşek’le birlikte pekala yapabileceklerine vurgu yaptı ve Mut Belediye Başkan Adayı Devrim Şimşek’e destek istedi.

Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu Karacaoğlan Çınaraltı Parkı üstünde Mut Demokratik Halk Dayanışması, TKP seçim bürosu açılışına katıldı. Mut’luların yoğun ilgi gösterdiği açılışta Maçoğlu geçmişte Karaman’da görev yaptığını dolayısı ile yöreyi bildiğini söyledikten sonra yerel yönetim ve alternatif belediyecilik olarak Ovacık modelinden bahsetti.  

TKP Mut Belediye Başkan Adayı Devrim Şimşek ise alternatif belediyecilik anlayışlarına vurgu yaptı. Devrim Şimşek Mut Demokratik Halk Dayanışması, TKP seçim bürosu açılışına katılan herkese teşekkür ederek, „İki seçenek var, biri rantçı, müteahhit, Belediyecilik, diğeri emekçilerin, çiftçilerin, üreticilerin seçeneği. Mut tercihini yapacak “güçlü görünenin yanında” yada haklı olanın yanında olacak“ dedi.

Mut köylüleriyle birlikte Fatih Mehmet Maçoğlu’nun katılımıyla kooperatifçilik üzerine yapılan söyleşinin ardından Mut’ta faaliyet gösteren kooperatifler ile de bir görüştürme gerçekleştirdi.

Mutilcemiz.Net Haber Servisi

Fotoğraf: Göksel Ata

GÜNLÜK HABER AKIŞI
YÜRÜ BİRE YALAN DÜNYA – 2
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YÜRÜ BİRE YALAN DÜNYA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YÜRÜ BİRE GÜZEL YÜRÜ!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YÜRÜ BİRE BULGAR DAĞI!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YÜRÜ BEHEY BULGAR DAĞI!
afyon escort