Mut İlçemiz

MUT ZİRAAT ODASI’NDAN FİDAN DAĞITIMI

MUT ZİRAAT ODASI’NDAN FİDAN DAĞITIMI
4
12 Mart 2019 - 19:20

Mut Ziraat Odası çiftçilere zeytin ve ceviz fidanı dağıttı. Mut Ziraat Odası Başkanı Hıdır Kar, çiftçilerden gelen talep üzerine ilçede zeytin ve ceviz üretimine yaygınlaştırmak amacıyla çiftçilere 60 bin gemlik türü zeytin ve 5 bin ceviz fidanı dağıttı.

Mut Ziraat Odası Başkanı Hıdır Kar, odaya çok sayıda zeytin fidanı sorulduğunu belirterek, “Çiftçilerimizi zeytin ve ceviz üretimine yönlendirmek ve gelen talepleri karşılamak için ilk etapta 60 bin adet gemlik türü zeytin ve 5 bin adette ceviz fidanı getirip çiftçilerimize dağıttık. Çiftçilerimizden fidan başı 3,50 lira aldık üzerini ise oda olarak biz ödedik. Çiftçilerimize ucuz fiyatla temin etmiş bulunmaktayız. İleriki dönemde kendi fidanlığımızda üretim yaparak daha ucuza çiftçilerimize ulaştıracağız” dedi. 

Fidan dağıtımına Mut İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Mut İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürü Ekrem Bayır ve çok sayıda çiftçi katıldı. 

Konuşmaların ardından Kaymakam Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Mut İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürü Ekrem Bayır çiftçiklere fidan dağıtımı yaptı.

Fidan dağıtımının yarın da devam edeceği belirtildi.

Hasan Çetin

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com