Mut İlçemiz

NEDEN DEVRİM ŞİMŞEK?

NEDEN DEVRİM ŞİMŞEK?
Nevruz ÖZCAN
Nevruz ÖZCAN( dj-nevruz33@hotmail.com )
H/İÇSEL YOLCULUK
01 Mart 2019 - 14:55

Size beylik sözler etmeyeceğim. Her ne kadar yönetilmek taraftarı olmasam da yönetilmemek gibi bir alternatifim olmadığından; günümüz şartlarında neden Devrim Şimşek’i tercih ettiğimi kısaca açıklamaya çalışacağım.

Birinci nedenim: Yerelde olduğumuzdan, aday olan kişileri kişisel olarak tanıyor olmak gerektiğini düşünüyorum. İç dünyasını, nelerle uğraştığını, hangi durumlarda neler hissedebileceğini vs. Devrim’i birçok yönüyle tanıyorum.

Birinci nedenimin içinden geçerek baktığımda, bir yönetimde olmasını istediğim özelliklerin Devrim’in özünde bulunduğunu görüyorum. Şöyle ki; Ankara yollarında vakit öldürmeyip, kendi işinde gücünde oluşu, çiftçilikle ilgili her alanda görebileceğimiz bir insanın ancak çiftçi sorunlarının neler olduğunu bilebileceği gerçeğini görüyorum.

Devrim/devrimcilik, komünizm, sosyalizm denince çoğunluğun aklına ilk gelen şey bombalar vs… yani terör oluyor maalesef. Oysa Dersim/Tunceli’nin Ovacık belediyesi son beş yılın en huzurlu yönetimini sergiliyor. Bunu gören beri gelsin.

İkinci nedenim de gene adayımızı tanımanın yanında Mut’u da tanıyor olmam. 
Mut, Mersin’in ücra, iç kesimlerde bulunan üç ilçesinden biri. Üvey ilçe konumunda. Köy ve uzak mahalleleri dağınık ve ilçenin olan bir imkânlarına uzak, çok uzak… 
Meyve/sebze yetiştiriciliği, büyükbaş küçükbaş hayvancılık için çok elverişli olsa da, merkezlere uzaklıktan kaynaklı ulaştırmada aracılardan başka kazananın olmaması sorununu da en iyi bilenlerden biridir Devrim Şimşek. Hak yedirmemek, doğal kaynakları rantçılara teslim etmemek adına mücadeleler vermiş ve her zaman da vereceğine inandığım bir insan olduğu için Devrim Şimşek.

Ovacık yönetimine olan sevgim ve özlemimi bizlerle birlikte gerçekleştireceğine, en azından bu yolda çabada olacağına inandığım tek adayımız olduğu için Devrim Şimşek.

Ücretsiz ulaşım istediğim için Devrim Şimşek. Köylülerin tarlalarda, ahırlarda döktüğü alın terini komşusundan ödünç aldığı mendille değil, emeğinin karşılığını alarak serinlemesini istediğim için Devrim Şimşek.

Devrim adı korkutmasın sizi, sevgiyle ne kötülükler, emek aşkıyla hep şikâyet ettiğimiz ne adaletsizlikler devrilir.

Uzatmayın da uzatın nasırlı ellerinizi nasırdan anlayan ellere, gerçekten Mutlu olmak için Devrim’le devrim yapalım.

Nevruz Özcan

© Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com