Mut İlçemiz

YEREL SEÇİMDE KAYBEDEN AKP OLABİLİR Mİ

27 MUTİLCEMİZ.NET REKLAM ALANI

(728x90px)

Burada sizin vereceğiniz reklam çıkabilir.
YEREL SEÇİMDE KAYBEDEN AKP OLABİLİR Mİ
Hasan ÇETİN
Hasan ÇETİN( hasancetin@biri.com.tr )
BENCE
227
04 Kasım 2018 - 15:15
28 MUTİLCEMİZ.NET REKLAM ALANI

(300x250px)

Burada sizin vereceğiniz reklam çıkabilir.

YEREL SEÇİMLERDE BÜYÜKŞEHİRLERİ KAYBEDEN AKP OLABİLİR Mİ ACABA?

AKP yerel seçimlerde Anavatan Partisi’nin tablosunu yaşayabilir mi? Bir yazar olarak vatandaşın ağzından, Mart 2019’da yapılacak yerel seçime ilişkin değerlendirmeler.

İşte tahmini, AKP’nin ilk 3 büyük şehri kaybetmesi durumunda 1989’da Anavatan Partisi’nin yaşadığı tabloyu yaşayabileceğini değerlendirmeleri.

Düşünüyorum da, AKP son seçimde eğer MHP ile ittifak kurup seçime girmeseydi Cumhurbaşkanlığı bile tehlikedeydi. Sonuç olarak tek başına iktidar olamayıp yine MHP ile koalisyon hükümeti kurmak zorunda kaldı.

Geriye bir dönersek, tek başına iktidar olan ANAP hükümeti önce yerel seçimlerde büyük şehirleri kaybetti. Yerel seçimlerden sonraki seçimi de hüsrana uğrayarak kaybetti.

En kritik il İstanbul. İstanbul hem bütçesiyle hem de nüfusuyla Türkiye’nin en önemli şehri. İstanbul’u alan Türkiye siyasetinde söz sahibi olur. Şu andaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1994’te İstanbul’da belediye başkanı olarak siyasi grafiğini başlatmıştır.

İstanbul’u AK Parti kaybederse büyük bir moral yenilgisi olacaktır. Bu da yeni sistemin ilk yenilgi faturası olacaktır.

İkinci büyükşehir ise Ankara, Ankara’yı muhalefet alırsa İzmir de zaten muhalefette. İlk 3 büyük şehir kaybedilirse AK Parti açısından 1989’da Anavatan Partisi’nin yaşadığı tablo ortaya çıkabilir. Buda AKP’nin bitişi demek anlamına gelir.

Tabi ki bu vatandaşın görüşü. Seçim günü gelince ne olacağını göreceğiz. Kimin güçlendiğini kimin kaybettiğini önümüzdeki yerel seçim belirleyecek. Her iktidarın bir sonu vardır. Ama yinede bilemeyiz bunu seçim günü sonuçlar gösteriri.

Haydi hayırlısı bakalım.

29 mutilcemiz.net REKLAM ALANI

(728x90px)

Burada sizin reklamınız yer alabilir.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MUT’UN VARSILLARINA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
UFUKLAR AĞLADI…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KIRK BİR KERE MAŞALLAH
GÜNLÜK HABER AKIŞI
NARLI MUHALLEBİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ŞAŞILIKLAR