Mut İlçemiz

19 KİŞİYLE 19 MAYIS!

19 KİŞİYLE 19 MAYIS!
19 Mayıs 2020 - 23:01

Mut’ta, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 101 inci yılı kutlamaları Koronavirüs (Covid-19) salgını/bulaşı tedbirleri nedeniyle çok sönük geçerken katılanlara büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Çelenk sunma programı asgari katılımla gerçekleşirken, maske kullanıldığı ve sosyal mesafe kurallarına uyulduğu görüldü.

Çelenk sunma törenine katılan bir vatandaşın “19 Mayıs’ta 19 kişi sayamadım, resmi görevliler dışında 4-5 vatandaş anca sayabildim” serzenişi arasında Mut Gençlik ve Spor Müdür Vekili Muhammet Senemli, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstikla Marşı okundu.

Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk sunma törenine Mut Kaymakamı Muammer Köken’in ve Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker’in katılmadıkları gözlendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Mut’ta her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanırken bu yıl pandemi engeline takıldı. Çelenk sunma programına katılan vatandaşlardan katılımın çok az olmasına tepki gelirken bir vatandaş o anki duygularını şöyle dile getirdi: “Büyük hayal kırıklığına uğradım. İçim kan ağlıyor gardaşım, içim. Yazıklar olsun Cumhuriyetin kalesiyiz diyenlere! Mut halkının bu duyarsızlığı gücüme gitti. Nerede bu Cumhuriyet sevdalıları? Hani o Atamızdan ve Cumhuriyetten taviz vermeyip burnundan kıl aldırmayan sahte Cumhuriyetçiler? Bu mu sizin Atamıza olan vefanız? Nerede bu Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri? Bahaneniz Koronavirüs mü? Yazıklar olsun…” dedi.

Haber Merkezi

© Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com