Mut İlçemiz

PROF. DR. MEHMET NİZAMLIOĞLU

18 Kasım 2018 - 1:44
PROF. DR. MEHMET NİZAMLIOĞLU

1956 yılında Mut’ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini ilçemizde tamamladıktan sonra, 1976 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne girerek 1981 yılı Haziran döneminde mezun oldu. Aynı yıl aynı fakültenin biyokimya anabilim dalında araştırma görevlisi olarak göreve başladı.

Nisan 1983’de Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim dalına naklen atandı ve Ocak 1986′ da Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı. Şubat 1986 tarihinde 6 ay süreyle İngiltere’nin Edinburgh Üniversitesi Veteriner Fakültesi preklinikler bölümünde Feromonlarla ilgili çalışmalarda bulundu. Ekim 1986’da yardımcı doçentliğe atandı.

Tübitak Yurt dışı Doktora Sonrası Araştırma bursunu kazanarak Aralık 1987 tarihinden itibaren bir süre daha İngilterenin Edinburgh Üniversitesi Veteriner Fakültesi preklinikler bölümünde Feromonlarla ilgili projeye devam etti.

Ekim 1988’de doçent ünvanını aldı ve 1991 yılında askerlik görevini tamamladı.
Mart 1994’de profesörlüğe yükseltilerek ataması yapıldı. Bu arada fakülte kurullarında görev aldı. 1995 – 2003 tarihleri arasında 8 yıl süre ile rektör yardımcılığı görevinde bulundu. Rektör yardımcılığı döneminde Üniversitelerarası Kurul üyeliği ve Kredi Yurtlar Genel Kurul üyeliği yaptı. Birçok kurul, kongre ve toplantılarda görev alarak üniversiteyi temsil etti. Üniversite Araştırma Fonu (BAP) dahil Tübitak ve DPT kaynaklı projeleri yürüttü ve şu anda da Genetik çalışmalarla ilgili Tübitak tarafından desteklenen projeleri devam etmektedir. Biyokimya Moleküler Genetik konularında işbirliği yapmak üzere Mayıs 2007 tarihinde ABD İndiana Purdue Üniversitesinde çalıştaya katıldı.

Halen S.Ü.Veteriner Fakültesi Temel Bilimler Bölüm başkanlığı ve Biyokimya Anabilim Dalı başkanlığı görevlerini yürütmektedir. İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

e-mail: mnzmoglu@selcuk.edu.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İKİNCİ HAYAT
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BEN DE VARIM / HARUN TINAS
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HİÇ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TARHANA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MUT ÇITLIK ANISI /2

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com