Mut İlçemiz

ŞERİFE ÜNÜVAR

18 Kasım 2018 - 1:07
ŞERİFE ÜNÜVAR

Eğitiminin tamamı Ankara’da geçti. Ankaralıdır. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Eğitimi mezunudur.
Çalışma hayatının 20 senelik bölümü Ankara’da çeşitli okullarda geçti. Daha sonra Gaziantep Hacı Muzaffer Bakbak Kız Meslek Lisesinde Gıda Teknolojisi Öğretmeni, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Bölüm Şefi ve Kurum Mutfağı Şefi olarak çalıştı.
Sonraki yıllarda ise Gaziantep Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümünde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Hasan Kalyoncu Üniversitesinde eğitim verdi.
2002 yılında Beslenme ve Gıda Alanlarında Formatör öğretmen oldu. Alanıyla ilgili halen okutulmakta olan pek çok dersin ders ve kurs programını hazırlanmasında çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığının görevlendirmesiyle çeşitli dallarda işletme çalışanlarına ve öğretmenlere verilen eğitimlerde görev aldı. Ayrıca kendisi de alanıyla ilgili çeşitli eğitimler ve kurslar verdi.
2006 yılında Uzman oldu.
Avrupa Birliği Çalışmaları çerçevesinde ve yurt içinde yapılan yarışmalara alanıyla ilgili, okulu ve branşı adına projeler hazırladı, ödüller aldı.
Finlandiya, Danimarka, Almanya, Estonya, Lübnan ülkelerinin çeşitli şehirleri ile Halep, Şam Humus, Cidde, Mekke ve Medine’ye yaptığı seyahatlerde Mutfak ve Beslenme Kültürleri ile ilgili yerinde incelemeler yaptı. Ayrıca Gaziantep mutfağını inceledi, çalışmalar yaptı, yazıları sektör dergilerinde yayınlandı.
Çalışma hayatı boyunca alanında, 20 den fazla çeşitli eğitimlere ve kurslara katılarak kendini geliştirmeye devam etti.
Çeşitli sergilere, değişik dallarda katıldı.
Ebru sanatında çeşitli çalışmalar yaptı, sergilere katıldı.
Özel bir dershane de Kurucu Müdürlük yaptı.
Alanında; hem lise hem de üniversitede ki öğrencileriyle ulusal ve uluslararası yarışmalara katıldı, çeşitli ödüller aldı.
Ayrıca çalışma hayatı boyunca 16 civarında takdir, teşekkür ve üstün başarı ödülüne layık görüldü.
Çeşitli Sektör Dergilerinde ve Mutfak Haber İnternet Sitesinde yazıları yayınlandı, halen de yazmaya ve araştırmaya devam ediyor
Gaziantep Gastronomi ve Aşçılar Derneğinin(GASDER) kurucu üyesidir. Ayrıca Tema Vakfı Gönüllü Üyesidir. Tema tarafından kendisine ve öğrencilerine pek çok defa teşekkür belgesi verilmiştir
Ayrıca, ikinci üniversite olarak AÖF” Radyo ve Televizyon Programcılığında” eğitimine devam etmektedir.
GIDA/BESİN TEKNOLOİSİ ile
EKMEK ve EKMEK ÇEŞİTLERİ ÜRETİM TEKNOLOJİSİ (Fırıncı Meslek Eğitimi) ve özel basım
“OTOBİYOGRAFİ” kitapları vardır

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com