Mut İlçemiz

ANAMUR’DA NURGÜL ER GÜVEN TAZELEDİ

ANAMUR’DA NURGÜL ER GÜVEN TAZELEDİ
Celal Necati ÜÇYILDIZ
Celal Necati ÜÇYILDIZ( celalnecatiucyildiz@hotmail.com )
KİRMEN
19 Kasım 2018 - 10:43

18 Kasım 2018 Pazar günü, saat 13.00’te başlayan 3. Genel Kurul Toplantısı sonunda Alevi Kültür Dernekleri Anamur Şube Başkanlığına Nurgül Er tekrar seçilerek güven tazeledi.

İkinci listede yer alan İsmail Gün ile birlikte iki liste yarıştı. Kongrede ;

Yönetim Kurulu asi üyeliklerine : Nurgül Er, Hüseyin Uysal, Ali Deniz, Savaş Toğrul, Hali Naci Yılmaz,

Yedek üyeliklere : Ayşe Taşçı, Ahmet Derya Gün, Hasan Ardıç, İsmail Kalkan, Mehmet Aysu

Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine : Yaşar Aysu, Yılmaz Er, Fatma Ardıç

Yedek Üyeliklerine : Süleyman Bulut, Bektaş Gülşen, Halil İbrahim Er,

Disiplin Kurulu Asil Üyeliklerine : Gülsu Aysu, Aydın Tokmak, Veli Ayar,

Yedek üyeliklerine : Veli Deniz, Ayşe deniz, Hasan Aydoğan

Üst Kuru Delegeliklerine ise: Yüksel Er, Elife Uysal seçildiler.

Seçim sonrası İsmail Gün ve Nurgül Er divana gelerek birlikte olma  mesajları verdiler.

Geçtiğimiz yıllarda Anamur Şubesi ve Anamur Belediyesinin etkin çalışmaları sonucuna Kaş Dişlen Mahallesinde bir yıllık bir zaman dilimi içinde Cem evi yapılarak ibadete açıldı. Bu konuda hizmetleri olan başta Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe   ve Büyük Şehir Belediye Başkanının hizmetleri büyük, hizmetlerini HAK kabul etsin.

Cem Evi yanında bulunan Kültür Merkezi salonunda yapılan Genel kurulun divan başkanlığını Alevi Kültür dernekleri Genel Merkez Yöneticisi ve  Akdeniz Sorumlusu Ali Özveren, Başkan Yardımcılığını Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi Celal Necati Üçyıldız, Yazmanlığını ise Silifke Şube Başkanı Meliha Gülnar yaptılar.

Dilek ve temenniler bölümünde Ai Özveren, Celal Necati Üçyıldız söz alarak başarılar dilediler.

“Cem evlerinin ibadetleri ile anlam bulacağını, bu anlamda  Dede, Mürebbi, Rehber ilişkisi içinde ibadetlerin yapılması, birlik ,beraberlik içinde yola hizmet edilmesi gerektiği “ vurgulandı.

Yeniden seçilen Nurgül Er, teşekkür konuşmasında:

“ Anamur Merkez, Bozyazı da Alevi canlara ulaşıp, daha geniş kapsamlı birliktelikler sağlamayı düşünüyoruz. Cem evimizde ibadetlerimizi yapıp, canlar ile birlikte yola hizmet etmek bizim en büyük görevimiz olacak. “ dedi.

Alevi örgütlüğü önünde cem evleri olması yolu kolay kılan unsurlar. Ama orada Meydan açılıp, dede, talip bir araya gelmez ise, heyecan devam etmiyor. O anlamda da Alevi örgütlüğüne büyük hizmet düşüyor. Bölgede var olan Ocakları tekrar ayağa kaldırmak, Dedeleri ile talipleri bir araya getirmek, ikrar vermek, musahip olmak. Aleviliği öğrenmenin, Aleviliği yaşamanın en önemli  etkeni olacak. Bunu yapalım. Cem evleri kuru duvar olmaktan kurtaralım. Kazanmak için çok emek veriyoruz.  Daha ülkede cem evleri ibadet  yeri bile kabul edilmiyor. Olanlar da kıymetini bilmeli.

Yola hizmet eden canların Hak hizmetlerini kabul etsin. Hak Muhammet Ali Boz Atlı Hızır Yardımcıları olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İKİNCİ HAYAT
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BEN DE VARIM / HARUN TINAS
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HİÇ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TARHANA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MUT ÇITLIK ANISI /2

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com