Mut İlçemiz

BAŞKAN ADAYIYIM

BAŞKAN ADAYIYIM
Ali ERDOĞAN
Ali ERDOĞAN( alierdoganmut@hotmail.com )
23 Temmuz 2020 - 17:19

Kıymetli hemşehrilerim,

SS. Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizin 11 Ağustos 2020 tarihindeki genel kurulunda yapılacak olan seçimde “Başkan Adayı” olduğumu bilgi ve takdirlerinize arz ederim.

Sizlerin ilgi ve desteğiyle bu kutlu göreve talip oldum.

Çünkü: Üniversiteyi bitirip iş hayatına başladığımda “Mesleki tecrübe kazanıp, mesleğimde bir kariyer nasip olursa, emekli olmadan önce belki de en verimli yaşımda memleketim ve ülkemin kalkınması için kendi alanımda hizmete talip olacağım” ideali ile kendime bir söz vermiştim. Malum herkes için mesleğin ilk yılları ister istemez, kendimi kurtarayım telaşı ile geçer.

Ya sonra?

Üzülerek görmüştüm ki, kendini kurtaran çoğu tahsilli insanımız ya toplumdan uzaklaşıp kendi kabuğuna çekiliyor, ekmeğini yediği, suyunu içtiği, varlığını borçlu olduğu topluma yabancılaşarak şahsi sefasını sürüyor ya da rutine bağladığı meslek hayatının monotonluğu ile son nefesine kadar tekkeyi beklemeye devam ediyordu.

Halbuki ülkemiz yüz yıl önce istilaya uğramış, kurtuluş mücadelesi vermiş, hemen her alanda çağın oldukça gerisinde kalmıştı. Yapılacak çok iş vardı ve bizlerin böyle bir lüksü olamazdı.

Kurucu önderimiz Yüce Atatürk bırakın hayatının bir dönemini, gençliği de dahil tüm hayatını Ülkesine adamış, aldığı her nefesi bu kutlu Milletin varolma mücadelesinde harcamıştı. Teslim aldığımız bu bayrağı yüksek hedeflere taşımak bizlerin de ülküsü olmalıydı.

Kıymetli hemşehrilerim,

Ülkemizin, Cumhuriyetimizin ilk yıllarında başlatılan kalkınma modellerini örnek alarak aklın, bilimin ve çağın gereklerine uygun milli kalkınma hamlelerini devam ettirmeye, toplumsal reformlar gerçekleştirmeye hala çok ihtiyacı var.

Özellikle tarımda bireysel, hatta küçük gruplar halinde girişim ve çabalarla yeterli ölçüde mesafe almamız, sosyal adalet ve refahı sağlamamız asla mümkün değildir. Çiftçi, emekçi, esnaf ve sanayicisi ile geniş tabanlı, kapsamlı ve güçlü kollektif yapılara ihtiyacımız var. İşte bu amaçla kurulan kooperatifimizin amacına ulaşması için hepimiz taşın altına elimizi koymalı, yürekten inanarak destek vermeliyiz.

Bu yazıyı özellikle bugün kaleme almamdaki temel amaç şahsi bir seçim çalışmasından ibaret değildir. Arzum daha fazla katılım sağlayarak kooperatifimizin güçlenmesine katkı sunmaktır.

Ben varım,

Hepimiz var olalım diyebilmektir. Sevenlerimi, bana inanları ve dahi tüm hemşehrilerimi bu kutlu dayanışmaya davet etmektir.

Genel kurul sürecinin tüm ilçemiz için hayırlara vesile olmasını, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde geçmesini diler, sevgi ve saygılar sunarım.

Ali Erdoğan

Ziraat Mühendisi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com