Mut İlçemiz

BEN ANLAMAM BEKA’DAN ZİLLET’DEN

BEN ANLAMAM BEKA’DAN ZİLLET’DEN
Hasan ÇETİN
Hasan ÇETİN( hasancetin@biri.com.tr )
BENCE
27 Şubat 2019 - 22:44

BEN ANLAMAM BEKA’DAN ZİLLET’DEN, ADAM GİBİ SİYASET YAPIN! 

Her seçimde olduğu gibi liderler birbirlerine mutlaka bir ad takarlar. Bu da siyasetin çirkefliğini ortaya koyuyor. 

İnanın yıllar boyunca seçip de meclise gönderdiğimiz Milletvekilleri, televizyonlarda ve basında birbirlerine söyledikleri karalama niyetindeki cümleler hoş değil. Ben sadece bu cümleleri sarf eden lider ve Milletvekillerine tek diyeceğim laf, yazıklar olsun derim.

Milletvekili olarak seçtiklerimiz takım elbisesini giyer, kravatını takar o mecliste bizleri temsil eder. Türkiye Cumhuriyeti Vatanı için ne yapılması gerekiyorsa, Hukuk kurallarına uyarak vatandaşa hizmet için orada olurlar. Savunduğumuz bu.

Maalesef son yıllarda Milletvekili seçtiklerimizin çoğu ve lider olarak seçtiklerimiz ile parti Başkanları bir birlerine karşı ağızlarına aldıkları lafları inanın onlara yakıştıramıyorum.

Onlar bizlere örnek olacakken maalesef biz vatandaşlar onlara örnek olmaya çalışıyoruz. 

Bir seçim dönemi daha geliyor ne güzel bir olay. Ama bunlara bakıyorum her parti adayını çıkarıp vatandaşın karşısına oy isteme şekilleri bile faal. Bir birlerine ne dedikleri kabul edilemeyecek kadar kötü laflar. Küfür yerine adam gibi vatandaştan oy isteseler, her aday yapacaklarını bir projelerle vatandaşa anlatsa, Çıkıp televizyon karşısına karşılıklı tartışsalar bence daha iyi olmazmı. 

Nerde o günler, bir birlerine söyledikleri ve yalanları artık vatandaşa tak dedi. Biri çıkıyor televizyonda onun aleyhinden atıyor, öbürü onun aleyhinde atıyor. Böyle olmaz kardeşim çık Televizyona karşılıklı ellerinizde kanıtlarınızla tartışın. Hiç olmazsa kimin haklı kimin haksız olduğunu vatandaş karar versin. Ona göre de oyunu versin. 

Yapmazlar çünkü yalanları ortaya çıkar. Zaten inanın bunlar bizim önümüzde bir birlerine bu lafları söylüyorlar. Karşı karşıya geldiklerinde hal hatır sorup selamlaşıyorlar. Bunun artık vatandaş farkında. 

Benim bildiğim siyasette ülkemizde bir iktidar partisi olur birde muhalefet partileri olur. Düne kadar siyaset bu cümleden oluşurdu. Şimdi ise Beka ve Zillet dediler bir ona vur bir ötekine vur. Neden biliyor musunuz amaç vatandaşın kafasını karıştırmak. 

Kardeşim bir birinize küfreder gibi konuşacağınıza herkes projesini söylesin bu vatandaşta ona göre oyunu versin yeter artık. 

Gelelim birbirlerini suçladıkları Beka ve Zillet’in ne anlama geldiği

“BEKA SORUNU” NE DEMEK? 

Arapça bir kelime olan “Beka”nın  sözlük anlamı “Kalıcı-Varlık-Var olmak- Ölmezlik-Sonu bulunmamak” demektir. 

ZİLLET NE DEMEKTİR? 

Hor görülüş, aşağılık, alçaklık. Zillet insanın kendisi olarak kendine yetmeme halidir. Kendisini, kendi durumundaki insanlardan, hatta daha alt seviyedekilerden bile küçük görmektir, alçalmaktır, hiç gerekmediği halde el etek öpmektir. Zillet; menfaat peşinde koşmak, menfaat adına, beklentileri dolayısıyla başkalarına kul, köle olmayı kabul etmektir. Zillet; başkası sayesinde, ancak başkasıyla ayakta durabilmektir. 

İnanın içimden gülmek geldi. 

Sizin bu cümlelerle ne alakanız var ya. Bu seçimin bu cümlelerle ne alakası var. Bunun açılımını Türkçe olarak yapsalar vatandaş anlayacak. Seçmene sorsan Beka ile Zillet nedir diye çoğu bilmez ama liderleri söylediği için doğru diyenler çoğunlukta. 

Birbirini suçlayanlara şimdi soruyorum hanginiz beka hanginiz zillet. Bakıyorum da bir birinizden farkınız yok. Bu Milleti Beka ve Zillet’le kandırmayın. Ha şunu da unutmayın Müslümanlıkta olmayan şey hakkında birini suçlarsan çok günaha girersin ama bunlar bunu da anlamaz. 

Ey liderler bırakın bu kel lafları küfürleri de, projelerinizi anlatın. Daha önce projelerini söyleyip de yapamadıklarınızın hesabını verin. Her seçim geldiğinde sizlerin yalanlarınıza doyduk. Küfürlerinize doyduk. Artık bize projelerini söyleyip seçilince uygulayacak yapacak lider lazım. 

Saygılarımla  

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com