Mut İlçemiz

BİLGİ-TECRÜBE TEVAZU’UN ADI VOLKAN ŞEKER

BİLGİ-TECRÜBE TEVAZU’UN ADI VOLKAN ŞEKER
Mehmet ÜNLÜ
Mehmet ÜNLÜ( nurselmersin@hotmail.com )
BİZİM MEMLEKET
22 Ocak 2019 - 19:22

Günlerdir heyecanla beklenilen Mut Belediye Başkan adaylığı için ilk açıklama Cumhur İttifakından geldi.Cumhur İttifakının Mut adayı,MHP Genel Başkanı Sayın Dr.Devlet Bahçeli beyefendinin talimatlarıyla  Volkan Şeker olarak açıklanmıştır.Hayırlı uğurlu olsun.Perşembenin gelişi Çarşambadan bellidir derler ya,Mut siyasetini  iyi takip edenler bu sonucu üç aşağı beş yukarı tahmin ediyorlardı..Halkın teveccühü,teşkilatların  doğru  değerlendirmesi,  bu sonuçta etkili olmuştur.. 

Mut Belediye Başkanlığı için,daha önceki  bir yazımda  “ bu bir nöbettir” demiştim.Teşkilat kimi münasip görürse adayımız odur.Tepemize koyar gecesiyle gündüzü ile çalışırız .Bunda da teşkilat terbiyesi görmüş  hiçbir ülküdaşımız kırgınlık,alınganlık göstermez demiştim.Şimdi nöbet değişimi için çalışmalar büyük bir coşku büyük bir heyecanla başlayacaktır.MHP’li arkadaşlarımızın Aday adaylığı süresince  demokratik bir yarış sergileyerek Mut halkına örnek olmaları sevindirici bir hareket olmuştur..

Kendisini Mut halkının üstünde gören bazı siyaset cambazlarının, siyasi spekülasyonlar yaratmaya çalışmaları  sonucu değiştirememiştir. Aklın yolu birdir.Mut halkı akıllıdır,samimidir,dürüsttür.Kime oy vereceğini,ülkesi için neyin daha hayırlı olacağını bilir.Akan dereden kütük kapmayı aklından bile geçirmez.Yıllardır Mersin’in ihmal edilen bir ilçesi olmaktan artık yavaş yavaş kendi çabası ve iradesiyle kurtulma yolları aramaktadır.Dün çıkardığı  Mut’lu  bir M.Vekili ile  ilk başarısını elde eden Mut insanı,Cumhur İttifakı ile oluşan birliktelik  ve güç ile birçok konuda çözüm bekleyen problemlerini  kısa sürede çözüme ulaştıracaktır..

Merkezi otoriteden hakkımız olan payın gelmesi,Büyükşehir den gelecek hizmet akışı,akıl ve mantık çerçevesi içerisinde kendisini Mut’a adamış çalışkan seçkin kadrolarla Mut Belediye Başkanlığı  olarak bu işlerin üstesinden gelmek inanın hiç te zor değil.Mut’luların sevgisini ve güvenini kazanan, Bilgi,tecrübe ve tevazu sahibi Volkan Şeker beyle bu işler daha rahat çözülecektir.Çünkü bizler siyasetimizi kavga ve nefretin değil,yalnızca sevgi ve kardeşlik üzerine inşa ediyoruz.Volkan beyin bu insan odaklı ulvi değerleri  fazlasıyla  taşıdığını  biliyorum.Köyümüzün,ilçemizin her insanını gardaş olarak gören gardaşlık siyaseti  onda ön planda gelir.. Kucaklaşmayı,sevgiyi,merhameti,adaleti onda görmeniz mümkün..

 Ötekileştirme, nefret ve hakareti onda göremezsiniz. Rengi, mezhebi, kökeni her ne olursa olsun gönlü ve yüreği Mut için, adalet, sevgi, kardeşlik ve Allah davası için çarpan, partisi ne olursa olsun her Mut’lu, ben inanıyorum ki, Volkan Şeker beyi sahipleneceklerdir.Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.Mut halkının ona duyduğu sevgi bunun bariz bir örneği değil midir.Cumhur ittifakı milletin bekası,ülkenin geleceği açısından önemlidir.Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve Bilge Liderimiz Sayın Dr.Devlet Bahçeli bey, bunun bir ülke meselesi olduğunu sıradan bir Belediye Başkanlığı seçimi olmadığını üzerine basa basa anlatmaktadırlar.İç ve dış hainlerin siyasi,ekonomik manada ülkeyi zora sokmaya çalışmaları  göz ardı edilemez.Dün MHP ‘ yi CHP lileşmekle suçlayanların  bugün CHP ‘nin ikinci kez adayı olarak HDP nin de desteğini alarak siyaset yapmaları düşündürücüdür.Ülkemiz 15 Temmuzdan sonra bir yol ayrımına girmiştir.Hainlerin başkaldırışı önlenmiş olsa da,Türkiye üzerinde oynanan oyunlar,ekonomik baskılar devam etmektedir.Bu ülke bu sıkıntıları elbet aşacaktir.Yeterki bizler millet olarak birlik beraberliğimizi muhafaza edelim.Mut halkı bunun farkındadır.Mut AK Parti İlçe Başkanlığı olarak Volkan Beyin adaylığı için yapılan açıklamalar memnuniyet vericidir.

Bu seçimin galibi her ne kadar Volkan Şeker olsa da Mut halkı kazanacaktır..

24.01.2019 tarihinde Ankara’da yapılacak olan MHP Aday tanıtım programında Ankara’da yaşayan Mut’lular olarak orada olup Volkan Şeker beyin yanında olacağız.

Yerelden evrensele Mutlu olmak bir ayrıcalıktır.

Saygılarımla..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com