Mut İlçemiz

DOĞU AKDENİZ TAHTACILAR DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI

DOĞU AKDENİZ TAHTACILAR DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI
Celal Necati ÜÇYILDIZ
Celal Necati ÜÇYILDIZ( celalnecatiucyildiz@hotmail.com )
KİRMEN
28 Mart 2021 - 19:18

Corona tedbirleri nedeni ile bir yıldır yapılamayan genel kurul 27 Mart 2021, Cumartesi günü, saat 13.00’te Mut Yazalanı Cemevi’nde yapıldı.

Mehmet Baki ve Mustafa Özay’ın (20 oy) iki liste olarak girdiği seçimlerde Mehmet Baki’nin listesi 26 oy alarak yeniden yönetime geldi.

Corona tedbirleri dikkate alınarak Cemevi bahçesinde yapılan genel kurulun divan başkanlığını Ali Korum, Başkan Yardımcılığını Celal Eşim ve katip üyeliğini ise Sadık Şahin yürüttü.

Divanın açıkladığı sonuca göre;
Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine: Mehmet Baki, Erol Bıçkı, Hüseyin Güz, Ali Korum, Eşe Demir
Yedek Üyeliklerine: Ercan Soy, Sadık Şahin, Durmuş Kılıç, Müslüm Taş, Menekşe Özcan.
Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine: Celal Necati Üçyıldız, Arife Baki, Gürbüz Özcan
Yedek üyeliklerine: Hasan Çelik, Hüseyin Yıldız, Ali Keser
Federasyon delegeliğine ise: Celal Necati Üçyıldız, Mustafa Özay, Celal Eşim, Erol Bıçkı, Ali Korum seçildiler.

Yeni seçilen canlara hayırlı olsun, başarılar diliyoruz. Yolları açık olsun. Boz Atlı Hızır, Dur Hasan Dedemiz yardımcısı olsun.

Öğleden önce gittiğim Yazalanı Mahallesi’nde bir yıl önce hakka yürüyen Mustafa Kodan’ın yıl lokmasına katıldım. Yanyatır Ocağı’ndan Dede çocuğu Gürbüz Özcan lokma erkanını yürüttü. Lokmalar yendikten, hayırlı duası verildikten sonra Hasan Şahin sazı ile İmren Özay, Mustafa Özay, Mehmet Özay üç nefes okuyarak erkanı yetirdiler.

Gürbüz Özcan ile görüştüğümde; “Ocaktan Dedemiz gelir hayırlı verirse, taliplerimiz rızalık gösterirse; yolu devam ettirmeye hazırım“ dedi.

Bu en güzel haberdi. Yanyatır Ocağı Çerağı yanmaya devam edecekti. Yol, sürek sürerse; her yıl meydan geçip, inançlarımızı yerine getiremeye devam edeceğiz. İkrar verenler, musahip olanlar çoğalacak. İslahiye Kabaklar’dan, Çanakkale’ye kadar Tahtacılar yoluna devam edecek.

1950’lerde Mut’a gelen Ali Rıza Özcan Dede‘nin obasında, Koca Obaya bir iş düşüyor. Göreve talip olan Gürbüz Özcan’a rızalık göstersinler. Hüseyin Dede, Hızır Dede’nin yaptığı Dedelik yolu devam etsin. Antalya, Ege’de Taki Özcan Dede’nin talipleri, bir ışık bekliyorlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com