Mut İlçemiz

KADINCIK ANALAR GÖREV BAŞINDA

KADINCIK ANALAR GÖREV BAŞINDA
Celal Necati ÜÇYILDIZ
Celal Necati ÜÇYILDIZ( celalnecatiucyildiz@hotmail.com )
KİRMEN
13 Kasım 2018 - 21:08

Alevi Kültür Dernekleri Silifke Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kurulu, yönetim kuruluna beş kadıncık ana seçildiler.

11 Kasım 2018, Pazar günü yapılan genel kurulda; Divan Başkanlığını Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkez Yöneticisi ve Akdeniz Bölge Temsilcisi Ali Özveren, Başkan Yardımcısı Alevi Kültür Dernekleri  Toroslar Şube Yöneticisi Mehmet Şahin ve yazmanlığını Meliha Gülnar yaptı.

Genel kurul yaptığı seçimler sonunda: Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Meliha Gülnar, Muteber Güneş, Safiye Sözeyataroğlu, Fehime Sun ve Aysun Mucuk, Yedek Üyeliklere: Celal Necati Üçyıldız, Hasan İdikurt, Mehmet Yenisoy, Nurhayat Şendağ, Fatma Alpay,

Denetleme Kurulu Asil üyeliklerine: Muhiddin Kamacı, Ali Ekber Arslan, Süleyman Ersin Deniz, Yedek Üyeliklere: Hasan Üçyıldız, Ali Gülnar, Zehra Karaca,

Disiplin Kurulu Asil Üyeliklerine: Av. Hasan Doğan, Av. Haluk Ertaş, Av. Barış Kurşun, yedek üyeliklere: Abdül Kadir Çetin, Halil Yılmaz, Özgür Yılmaz,

Üst Kurul Delegeliklerine ise: Mehmet Yenisoy, Şıh Ali Özay seçildiler.

Daha sonra görev bölümü ile Şube Başkanlığına Meliha Gülnar, Sekreterliğe Muteber Güneş, Saymanlığa Safiye Sözeyataroğlu, Üyeliklere ise Fehime Sun, Aysun Mucuk seçildiler.

Alevi inancında kadına verilen önemi vurgulamak amacı ile; Fatma Ana, Kadıncık Ana yolunda, yola hizmet için beş kadın üye yönetime seçilerek topluma bir mesaj verilmek istendi.

Alevilik yolunda ikrar verme, musahip olma, cemde kadın erkek birlikte olmak öngörüsü ile tarih boyu toplumda yer alan Kadının yeri burada da yerini alacak.

Alevi örgütlerinde yeni bir döneme ışık tutma, kadınların daha aktif çalışma ortamına girmesi anlamında bir örnek olacak dönemde Kadıncık Analara başarılar diliyoruz. Yolları açık olsun. Hak Muhammet  Ali, Fatma Anamız, Kadıncık Ana onlar yardımcı olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com