Mut İlçemiz

KİLİSE VE KARGA

KİLİSE VE KARGA
Mehmet ÜNLÜ
Mehmet ÜNLÜ( nurselmersin@hotmail.com )
BİZİM MEMLEKET
06 Nisan 2021 - 15:15

Bildiğiniz bir hikaye aslında.Kıssadan hisse diyerek başlayalım.

Papaz efendi bir gün kilisenin bakıcısını, hizmetlisini çağırmış:
– Evladım bizim kilisenin çanının sesi iyi çıkmıyor. Üzerine kargalar pislemiş, onları güzelce bir temizle, demiş. Hizmetli, tırmanmış kilisenin kulesine, çanı güzelce silip süpürmüş. Kargalar kilisenin çanını yeniden kirletmişler. Şöyle bir çare bulunmuş:
– Her hafta kilisenin kulesine tırmanmaktansa şuraya bir tas şarap koyayım demiş, hademe. Şarabı içen kargalar sarhoş olup ya ölürler, ya da aşağıya düşerler. Onları çandan uzaklaştırmış olurum. Aradan bir hafta geçmiş, bakmış ki çanın üzeri yeniden kaplama yapılmış. Yani kargalar, hem şarabı içmiş, hem de çanın üzerine pislemişler. Bunun üzerine adamcağız, kargalara bakarak bre kargalar demiş:
– Siz Müslüman olsanız şarabı içmezdiniz.Hristiyan olsanız çana pislemezdiniz.
Siz nesiniz ?
…………..
Evet, günümüzde,siz nesiniz,kimsiniz,nereye hizmet ediyorsunuz,kimin kayığına biniyorsunuz,derdiniz ne,kimi kandırıyorsunuz,hangi yolun yolcususunuz,idealiniz ne,fikriniz ne,hedefiniz ne,kimin değirmenine su taşıyorsunuz diye sorabileceğimiz o kadar çok tuhaf insanlar var ki, şaşırmamak mümkün değil…

Sizden biri gibi
gözükürler,ama sizden değillerdir…Bir ‘oy’ ları bile nasip olmaz..Kendilerini haklı çıkarmak için bir bahaneleri hep vardır.
Hep önde olmayı, vazgeçilmez olduklarını, gündemde kalmayı iyi becerirler.Nabza göre şerbet vermekte ustadırlar.Yeri gelince muhafazakar,milliyetçi,yeri gelince dinci, sosyal demokrat olmakta hünerlidirler.Fikir bazında kimseyle düşman olmamaya dikkat ederler.Dümen suyunda gitmeyi iyi bilirler.Düzene ayak uydurma konusunda ihtisaslıdırlar.Menfaatleri herşeyin önünde gelir..Duruma göre parti değiştirme yalakalıgında kimse ellerine su dökemez.Boy boy fotoğraf çektirmek aslında onlar için acizlik değil,iş bilmektir.Olmayan kişiliklerini “koltuk” ile bulmaya çalışırlar.İplerini tutan bir “abi”leri onlara güç verir.Kene gibidirler.Bazan da sülük olmaları zor değildir.
Aslında biz onları biliyoruz.
Biliyoruz da,yine de sormadan edemiyoruz.

Sahi siz kimsiniz ya?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com