Mut İlçemiz

MEHMET SAYDAM MUT İÇİN BİR ŞANSTIR

MEHMET SAYDAM MUT İÇİN BİR ŞANSTIR
İbrahim ARI
İbrahim ARI( borawien@hotmail.com )
YAŞAMDAN İZLER
29 Mart 2019 - 15:59

Mehmet Saydam’ı düzenlenmesinde aktif görev aldığım 1980-1983 Mut Lisesi çıkışlılarının ilk buluşmasında tanımıştım. Başta iki gün önce aramızdan ayrılan merhum Bayram abi olmak üzere ailesini ve çevresini tanıyordum ancak kendisiyle ilk defa karşılaşmıştım. Sağlam karakteri, samimiliği, ciddiyeti ve dürüstlüğü edindiğim ilk izlenimler olmuştu.

Mehmet Saydam hakkında bu güne kadar olumsuz hiçbir şey duymadım. O taraklarda bezi yok zaten. Mehmet Saydam, iş disiplininden asla taviz vermeyen Mut’un saygın ve dürüst iş adamlarından birisi. İşi gereği onca alış verişi olmuş, birçok işverenle çalışmış, birçok insana yanında iş olanağı tanımış, dürüstlüğünden asla taviz vermeyen sevilen ve sayılan, pırıl pırıl, tertemiz bir insan.

Mehmet Saydam kendisini iyi yetiştirmiş, entelektüel bilgi düzeyi yüksek, okuyan ve sorgulayan birisi. Memlekete hem öğretmen olarak hizmet etmiş hem de yıllarca devletin kontrol mühendisliğini yapmış, yol yordam bilen yurtsever birisi. Bilgili olduğu kadar tecrübeli ve de mücadeleci bir ruha sahip. Bilgi ve tecrübesinden kaynaklı prensipleri olan ve başladığı işi sonuna kadar takip eden bir yapısı var.

İyi hatırlıyorum; CHP Mut İlçe Örgütü’nün en zor zamanlarında kendisine önerilen ilçe başkanlığı görevini kabul etmişti. İlçe başkanı olarak ekibi ile birlikte ilk yaptığı iş Mut’un temel sorunlarını tespit etmek olmuştu. Kendi deyimiyle Mut’un emarını (MR) çekmişti. Dağınık bir görüntü veren ilçe örgütünü tekrar toparlayabilmek için çok çaba harcadı. Onca maddi güçlükler içerisinde parti binasının ve parti aracının satın alınmasını sağlayarak ilçe örgütüne kazandırdı. Gecesini gündüzüne kattı, özel yaşamından, işinden feragat ederek Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak çalıştı. O tarihlerde Mut belediye işçilerinin işlerinden edilmelerinde, sağa sola sürülmelerinde hele hele Bağcağız’a yapılması öngörülen Taş Ocağı konusunda en önde yürüdü, onlara öncülük etti. Bütün bunların ben canlı tanığıyım.

Mehmet Saydam Köy Enstitüleri’nin ruhunu içselleştirmiş bir insan. Her ne kadar kendisiyle küçük politik nüanslarımız olsa da yukarda bahsettiğim meziyetlerinden dolayı onun Mut için bir şans olduğunu düşünüyorum. İlkeli duruşu, samimiyeti ve dürüstlüğü ile Mut halkının parasını çarçur etmeyeceğini biliyorum. Programına aldığı 27 projeyi gerçekleştirebilmek için varını yoğunu ortaya koyacağını düşünüyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına büyük ihtimalle Vahap Seçer seçilecek. Vahap Seçer ile birlikte koordineli olarak başta işsizlik ve yoksulluk olmak üzere Mut’un kanayan yaralarına derman olacağına inanıyorum.

Kendisini çok iyi yetiştirmiş, Mut’a saygılı, Bolacalı yörüğü, Demirkapılı Mehmet Saydam’ın bilgi ve birikimlerine güveniyorum.

Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin kazananın Mut ve Mutlular olması temennilerimle…

İbrahim ARI     

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İKİNCİ HAYAT
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BEN DE VARIM / HARUN TINAS
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HİÇ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TARHANA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MUT ÇITLIK ANISI /2

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com