Mut İlçemiz

MUT’TA CUMHUR İTTİFAKI COŞKUSU

MUT’TA CUMHUR İTTİFAKI COŞKUSU
Mehmet ÜNLÜ
Mehmet ÜNLÜ( nurselmersin@hotmail.com )
BİZİM MEMLEKET
09 Şubat 2019 - 14:08

Mut’un poyrazlı ve soğuk şu kış gününde, son yağmur sularını da alarak daha coşkulu bir şekilde akmaya devam eden Mut’un dereleri, sularını Göksu ırmağına katarken, aldığı emaneti sahibine teslim etme aceleciliği ve hırçınlığı ile durmaksızın yoluna devam eden Göksu, nihayetinde toprağı yalayarak akıp giden boz bulanık sularını Akdenizin engin sularına bırakıverir. Aynı Mut’un insanına benzer Göksu; bazen hırçın, bazen de azgın olur. Bazen de uysal. Mut insanı demişken; üzerinde yaşadığı dağlık coğrafyanın etkisi olsa gerek, vatanı, milleti ve özgürlüğü için ortaya koyduğu mücadeleci, hırçın ve başına buyruk tutumu Türk’lük karakterinin de bir ürünü olsa gerek.Bu geleneğini,yaşam tarzını Karamanoğlu beyliğinden bu yana devam ettirip gelmiştir.

Bugün Mut’ta Cumhur İttifakı ile coşan gönüller,oluşan birliktelik, dünün gelişen olaylarına konan tepkilerden pek farklı değildir.Ülkemizin içinde bulunduğu durum gereği,insanlarımızın içinde var olan vatan ve millet sevgisinin,bayrak sevgisinin,insan sevgisinin,devlet sevgisinin bir işareti olarak dışa yansımasından başka bir şey değildir..

Cumhur ittifakı ile oluşan bu birliktelik, çıkar merkezli bir oluşum, siyasi dürtülere teslim olmuş bir yapı, küçük hesaplara tevessül eden kaygan ve kaypak bir ortaklık değildir. Birkaç belediye başkanlığını alma ve kaybetme meselesi de değildir. Bu birlikteliğin temelinde ülke, millet, güvenlik, tarihi çıkarlarımızı gözeten bir beka beraberliği vardır.

Bu birliktelik,küresel kuşatmanın karşısında direnç göstermektir. Bu birliktelik,terör örgütleriyle Türkiye’ye diz çöktürmenin karşısında durmanın adıdır. Bu birliktelik,Suriye’nin kuzeyinde oluşturulan terör koridorlarına karşı durmanın adıdır. Bu birliktelik,geleceğimize sahip çıkmanın adıdır. Bu birliktelik,21.yüzyılda lider ülke Türkiye kurma yolunda atılmış bir adımdır.

Bu birliktelik, kaybedilmeye çalışılan milli kimliğimize sahip çıkmanın adıdır. Milli kimlik, bir milli kültüre ait olmanın ifadesidir. Türk kültürüne sahip olan insanlar Türk kimliğini taşırlar. Bu aidiyetin yarattığı sahiplenme bilinci milliyetçilik duygusunu meydana getirir. Bu duygular hızla erozyona uğratılarak bizi biz yapan, millet yapan, devlet yapan değerlerimiz, hasletlerimiz hızla yok edilmeye çalışılmaktadır. Buna müsaade edilmeyecektir. “Halkımız, MHP Genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eseri olan bu ittifaka milli birlik ve silkinme hamlesi olarak gördüğü için benimsemiştir”

Bu birlikteliğin karşısında olan partilere baktığınız zaman ülkenin birlik ve beraberliğini hiçe sayarak,bizi biz yapan değerlerimizi tehlikeye atmaktadırlar..Marjinalleşen Marksistlerle,PKK ‘nın siyasi uzantısı olan HDP ile kol kola girmekten çekinmemektedirler.CHP ‘nin üstü açık veya kapalı kurduğu ittifaklar halk tarafından kabul görmemekte,dikkatle takip edilmektedir..Dünkü söylemlerine bugün ters düşen İP ‘de çözülmelerin olduğu görülmektedir.Her gün bir istifa haberini basından okuduğumuz kadarıyla bu seçimlerden zaferle çıkacakları çok zor olacaktır.

Mut halkı bunları görerek, neyin ne olduğunun farkında olarak ne yapılması gerektiğini çok iyi bilmektedir.AK Parti ve MHP teşkilatları kadar Mut için hayırlı olacağına inanan diğer partili,partisiz hemşehrilerimizin çoğu, Cumhur İttifakı adayımız Volkan Şeker beyin etrafında kenetlenerek 31 Mart 2019 da gereğini en güzel şekilde yapacaklarına inanıyorum..Bu birliktelik ile Mut kazanacaktır.Mersin kazanacaktır.Ülkemiz kazanacaktır.İç ve dış hainlere verilecek en güzel cevap,ezici bir oyla sonucun alınması olacaktır.Bu işareti, bu coşkuyu,bu birlikteliği,bu samimiyeti,bu özveriyi,bu çalışmayı,Cumhur ittifakına gönülden inanmış Mut halkında görüyorum.”Görünen köy kılavuz istemez” derler. Güç zehirlenmesine tutulanlar,yolunu şaşıranlar,partisini,inancını kaybedenler bu coşkuyu, bu birlikteliğin manasını anlayamazlar.

Mut’ta Cumhur İttifakı ile gönüllere akan sevgi seli,Göksu kadar coşkulu,Akdeniz kadar engin olmaya devam edecektir.Bunun kıymeti bilinmelidir. Mut kazanacaksa bizde orada olmalıyız. Gönülleri birleşenler selam sizlere.

Saygılarımla..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İKİNCİ HAYAT
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BEN DE VARIM / HARUN TINAS
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HİÇ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TARHANA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MUT ÇITLIK ANISI /2

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com