Mut İlçemiz

MUT’TA VOLKAN RÜZGARI

MUT’TA VOLKAN RÜZGARI
Mehmet ÜNLÜ
Mehmet ÜNLÜ( nurselmersin@hotmail.com )
BİZİM MEMLEKET
13 Şubat 2019 - 21:53

Bir belediye başkanından ne beklersiniz diye sorsam söyleyeceğiniz ilk söz;çöpleri toplatır,sokaklara asfalt döktürür ,park yerlerini düzenler,kaldırımları yaptırır,vs..olurdu.Oysa bir belediye başkanının başarılı olmasına veya tekrar seçilmesine bunlar yeterli midir? Hayır. Çağımız bilim ve teknolojide baş döndürücü bir hızla gelişmekte, insan ihtiyaçları ve beklentileri her gün artarak devam etmektedir. Buna ayak uydurmanın, bu ihtiyaçları karşılayabilmenin birinci şartı da kentin sağlıklı gelişimi için doğru stratejileri belirleyerek bunlara yetecek etkin bir bütçe oluşturmaktan geçer. Stratejiniz güzel, projeleriniz güzel ama bütçeniz yok veya bulmakta sıkıntı yaşıyorsanız, Devlet desteğiniz yetersizse, projenizin güzelliği bir şey ifade etmiyor. Bu da, gerçekleştirilemeyen projeleriniz yüzünden o yöre insanına bir dönem kaybettirmeniz anlamına gelmektedir. Buna da aklıselim vicdan merhamet sahibi o yöre seçmeni müsaade etmez.

Siyasette ciddi bir güç  makamı haline gelen belediye başkanlığı,o yöre halkı tarafından “İlçenin Seçilmiş Lideri” veya “Başkanı” olarak kabul edilir.Seçmen tarafından o makam “çözüm bulma “ makamı olarak da  görülür..

 Çocuğuna iş arama dan tutun da,mahallesine gelecek olan doğalgazına kadar,yapılacak olan TOKİ evlerine,İlçesine yapılmasını istediği Fen Lisesine,Organize Sanayisine kadar,sağlık ve eğitimine kadar, bir insanın isteyebileceği her şey..

Çünkü insanlarımız tüketim ekonomisinin de getirdiği bol keseden harcama, yaşamı kolaylaştıran daha modern alet ve hırdavatlara yönelme, her gün biraz daha kabaran ihtiyaç listesi, arz- talep patlamasına sebep olmaktadır.

Bunu isteyen insanlar, bu işlerin olabilmesi için büyük bir ekonomi ve bütçenin gerekli olduğunu  da  bilirler. Belediye başkanını da seçerken bunları gözetirler.

Kişisel özellikleri,tecrübesi,bilgisi veya arkasına aldığı siyasi gücene  bakarak , Devletten büyük çapta ödenek alabilecek mi?,projelerini  hayata geçirilebilecek mi?,halkın katılımını sağlayarak vizyon sahibi ve donanımlı bir belediye başkanı olabilecek mi?, Belediye Meclis Üyelerinin  oluşturulması  nasıl olacak?…Yerel yönetimlerde bunların hesabını iyi yapan,iyi irdeleyen  seçmen yanılmaz.

Hatta yaşadığı yerin  ihtiyaçlarının çözülmesi  (çöplerin alınması,park problemlerinin çözülmesi..vs..)  ile yetinmeyen  seçmen seçtiği   belediye başkanından daha fazlasını da  ister.Yüreğine dokunsun ister.İyi ve kötü gününde yanında olsun ister.Onu “ gardaş “ olarak görmek ister.Samimiyet ister.Dürüstlük ister.Seçildikten sonra verdiği sözleri tutulsun ister.Belediyenin parasını çar-çur etmemesini  ister.Yandaşa  değil,vatandaşa  hizmet etsin  ister.Bunda da haklıdır.Çünkü onu “Şehrin Seçilmiş Lideri” olarak o makama oturtmuştur.Artık o bir “Güç” tür.Bugün gönüller de karar çoktan verilmiş,artık Mut’ta Volkan Şeker  rüzgarı esmektedir.

Mut ile ilgili yazılarımın çoğunda, Mut’un köklü problemlerinin olduğundan bahsetmiştim. Neme lazımcılıktan kurtulabilirsek, tabanda bir kaynaşma bir birliktelik, bir kucaklaşma sağlanabilirse, Devletimizle ilçemiz ekseninde bir köprü oluşturup hizmet akışını sağlayabilirsek bu problemlerin çözümü hiçte zor şeyler olmadığını biliyordum.

Artık özlenen  bu ortam oluşmuştur.O gün gelmiştir.Güneşin doğuşu yakındır.Bir nisanda  Mutlular yeni bir güne “ merhaba “  diyeceklerdir..Mut’ta Cumhur İttifakı adayı,bilgili,tecrübeli,tevazu sahibi  Sayın Volkan Şeker etrafında coşkulu bir seçmen kitlesi ,gecesini gündüzüne katarak bu sevdaya  yelken  açmışlardır.

Artık Mut halkı Devletinden hak ettiği hizmeti görmek istiyor.Problemlerinin  çözülmesini istiyor.Yaşanılabilir daha iyi daha güzel marka bir kent olsun istiyor.Bunu da ancak bu birliktelikle,Volkan Şeker’le çözüleceğine inanıyor.Bu güce inanan Mut halkı daha çok hizmetin,daha çok yatırımın geleceğine  inanıyor.Şehirlisi ile köylüsü ile,memuru ,işçisi ile tek yürek tek vücut  seçime hazırlanmaktadırlar.Volkan Şeker’le olan bu birlikteliği Mut için bir şans olarak görüyorlar.

Saygılarımla..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İKİNCİ HAYAT
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BEN DE VARIM / HARUN TINAS
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HİÇ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TARHANA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MUT ÇITLIK ANISI /2

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com