Mut İlçemiz

SAHİPSİZ MUT İÇİN NE YAPTINIZ

SAHİPSİZ MUT İÇİN NE YAPTINIZ
Hasan ÇETİN
Hasan ÇETİN( hasancetin@biri.com.tr )
BENCE
28 Ekim 2019 - 0:59

Öncelikle söylemek istediklerimden kimse kırılmasın. Kimse tavır takınmasın. Kimse kızmasın haklıyım haklı. Mut Belediyesine sözüm yok çünkü onun yapacağı bir şey yok. Sadece varsa projesi yukarılara bildirmek.

Yıllardır seçim meydanlarında Mut için verilen vaatlere bakınca kendi kendime diyorum ki oh be ilçenin eksikleri iyi ki hatırlandı. Seçimden sonra Mut ilçesine hizmet yağacak. Sonra hüsran.

Seçim bitiyor vaatlerde bitiyor. Hizmet zaten hatırlanmıyor bile. Belki bana diyeceksiniz kaldırım yaptık, park yaptık falan. İnanın gülesim geliyor. Bunlar zaten siz yetkililerin yapması gereken hizmetler.

Bakıyorum sosyal medyadaki paylaşımlara, yok köy yolları kaplama yapıldı, yok asfalt yapıldı, yok kaldırım yapıldı, yok içme suyu borusu değişti falan. Ya kardeşim bunlar zaten o kurumların yapması gereken normal hizmetler.

Hele Mut ilçesinde hiç masrafsız kendiliğinden akıp gelen suyu bizlere parayla satanlara söylüyorum olmazsa borularımızı da değiştirme bari. Bununla övünme gülerler. Hiçbir masraf etmeden pahalı su satacağına ucuzlat da değerini bilelim.

Neyimiş, her gün cenazeye gidiliyormuş, her gün düğünlere gidiliyormuş. Elbette gideceksin bunlar senin yapman gereken yerine getirmen gereken görevlerinden biri. Bunları mutlaka yapacaksın ama bunlarla övünmeyeceksin.

Bana ilçenin eksikleri olan hizmetleri yerine getir ki ben seni öveyim, Takdir edeyim.

Mesela ilçenin en önemli kanayan yaralarından bir tanesi otopark. Sorsam nere yapalım denecek. Çok basit sayın yetkilim.

Artık Otogarın yeri değişmesi gerek. Oto garı başka yere aktar ve ilçeye yakışır bir otogar yaptır. Otogarın yerinede 4-5 katlı otopark yaptır bak ilçenin nerden baksan 30-50- yıl park sorununu çözmüş olursun ama nerde. Sayın iktidar ve muhalefet parti yöneticileri yapsanıza bu girişimi gücünüzü göreyim.

Bu ilçenin kurutmalık, salça ve meysu fabrikasına ihtiyacı var. Türkiye’nin sofralık kayısıda yüzde 85’ini karşılayan bir ilçeyiz. Tanıtım desen tam değil. Üreticinin emeğinin karşılığı ise maalesef yok. Zeytin ve Zeytinyağında lideriz yine aynı. Sadece yetkililer kürsüye çıkıp konuşmasını biliyor. İcraat zaten yok.

Karaman ile Silifke karayolu ortasında Mut ilçesi var. Diğer komşu ilçelerin yoluna bakıyorum süper ama Mut’un yolları nedense başlanmış bitmek bilmiyor. Seçim olacağında ise seçime kadar vaatler süper seçim bitince bay bay.

Hele biri var oy alıncaya kadar Mut ilçesini Paris yapmaya söz veriyor. Seçim bitince oy dahi almadığı aday dahi gösterilmediği ilin ve kendi ilçesinin yolunu hava alanı yolu gibi yaptırıyor. Bize de bir simit veriyor siz bunla idare edin diye.

Bana diyeceksiniz ki işte hizmet başladı tüneller falan bana kimse inandırmaya kalkmasın. Doğru, bitmek bilmeyen tüneller bitmek bilmeyen yollar. Seçim günü gelmeden şu hizmetleri bir bitirin de görelim ya.

Bakın şunu çok iyi hatırlıyorum. Sertavul yolu AK Partinin iktidara geldiği yıl ve Veli Şıkşık’ın ilk meclis üyesi olduğu yıl başlamıştı. Öte başı kaç kilometre yol. Hala tam olarak bitip teslim bile edilmedi. Ben o yolun adını bitmek bilmeyen yol koydum.

İktidar veya muhalefet parti yöneticilerinin en güzel yaptığı şey tayin işi. İlçeye hizmet için girişimleri yok.

Dedik ki 50 yıldır Milletvekili çıkaramıyoruz hizmetler bundan olmuyor. Bu millet onuda yaptı. Ee nerde hizmet. Ufak tefek kandırmaca hizmetlerle övünmeyelim. Mut ilçesini şaha kaldıracak hizmetler istiyoruz.

Düne kadar sayın bakanımız belediye bizden değil onun için bu hizmetler olmuyor diyordu. Buyur sayın bakan MHP ve AK Partinin ortak girdiği bir seçimi kazandınız şimdi ne mahana bulacaksınız.

Mut İlçesini neye benzetiyorum bakın. Çocuk ağlıyor eline bir şeker veriliyor şekeri bitirinceye kadar gönlü oluyor ya işte bize de bir hizmetin başlangıcı yapılıyor gerisi gelmiyor. Seçim gelince de vaatler bitmiyor.

Bize seçimden seçime, Bayramdan bayrama ilçeye gelen Bakan Vekil değil her zaman gelen ve her zaman hizmetin en iyisini veren Bakan ve Vekil lazım. İsteyen kırılır isteyen kızar hiç umrumda değil. Nasıl seçimden önce vaatler veriliyorsa seçim bitince de o vaatler hızlı bir şekilde hayata geçsin. İlçeye ziyaretler sık olsun.

Kısaca sahipsiz bir ilçeyiz vesselam.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com