Mut İlçemiz

TABUTTA ADALET

TABUTTA ADALET
Muhammet KAYHAN
Muhammet KAYHAN( kayhan33@msn.com )
07 Mayıs 2019 - 11:40

YSK Başkanı Sadi Güven yaptığı kısa açıklama ile  şunu söyledi: “Fazla bir şey söylemeyeceğim yargı süreci sona erdi. 11 tam üye sayısıyla toplanan YSK kararlarını verdi. Kararları yazılı olarak sizlere de ilettik.” dedi.

Ama sanki şunları da söylemiş gibi anladı televizyon başındaki herkes.

“YSK tüm partilere eşit mesafededir. AK Partiye hangi mesafede ise AKP ye de aynı mesafededir. Adalet ve Kalkınma Partisine ne kadar yakın ise iktidardaki sayın Cumhurbaşkanımızın partisine de aynı mesafededir.”

YSK kendisinin sorumluluğunda olan ilçe seçim kurullarının oluşturulması aşamasında kamu görevlisi olmayanların atanmasının faturasını millete kesti.

İstanbul seçimleri yenilenecek. Aynı zarftaki diğer 3 oy şaibesiz ama büyükşehir belediye oyu şaibeli bulundu. Bahane de hazır. “Siz de onlara itiraz etseydiniz”

Allah aşkına, YSK iktidar partisinden başka, aynı gerekçeler ve delillerle bile olsa hangi partinin itirazını kabul etmiştir.

Aslında bu saatten sonra polemik yaratmak kimin işine yaramıştır, ülkenin ekonomik gündeminden uzaklaşarak yine, yeniden 2-3 ay gibi bir süre sadece seçimin konuşulacak olması kimin ekmeğine bal sürmüştür?

Konuşulması, yazılması gereken aslında bunlar ama, neyse.

Seçimi kimin kazanması isteniliyorsa o vakte kadar seçim yapmaya devam.

Sonuç istedikleri gibi çıkmazsa bu seferde itiraza devam.

Daha çok seçim yaşarız bu gidişle.

*****

Kendisini tarihçi olarak takdim eden ve bu etiketle milli mücadelemiz ve kahramanlarına ağza alınmayacak galiz küfürler eden Kadir Mısıroğlu öldü.  Sözleri, hezeyan dolu beyanları ve akla mantığa sığmayacak iftiraları ile hatırlanacak bu şahsın cenazesinin kaldırılırken bile Atatürk düşmanlarının açtığı pankartları hepimiz gördük. Zerre kadar Atatürk sevgimiz olmadığı için buradayız yazan pankartı taşıyan bu Milli mücadele  düşmanları “keşke Yunan galip gelseydi” diyen üstadlarının tabutuna Türk bayrağı sardılar.

Tüm ülke olarak Yunan bayrağına sarılı tabutunun Atina’ya defnedileceğini vasiyet ettiğini zanneden herkes yanıldı.

Şimdi mevzu bu değil aslında. Mevzu her önüne gelen Türk bayrağına sarılıp defnedilebilir mi?

Bayrak kanunu ve bayrak tüzüğümüzde bunlar yazılmış ve kanunlaştırılmış. Aslında yasalara saygılı bir irade sergilenebilir olsa durum çok net.

Bayrak örtülebilecek yerler şunlardır:

Madde 21 – Bayrak, açılış törenlerinde Atatürk heykellerine, yemin törenlerinde masalara örtülebilir. Cumhurbaşkanlığı yapmış kişilerin, şehitlerin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sivil personel dışındaki mensuplarının, bunların emeklilerinin, 18 inci madde hükmüne göre makam odalarında Bayrak bulunan kamu görevlilerinin, bu görevleri daha önce yapmış olanlarla aşağıda yazılı kimselerin cenaze törenlerinde tabutlarına Bayrak örtülebilir :

  1. Milletvekilleri ve milletvekilliği yapmış olanlar, B) Temsilciler Meclisi, Danışma Meclisi ve Cumhuriyet Senatosu üyeliği yapmış olanlar, C) Milli Birlik Komitesi üyeliği yapmış olanlar, D) Gaziler, E) Yüksek yargı organları üyeleri ve emeklileri, F) Sayıştay üyeleri ve emeklileri, G) Hakim ve savcılarla emeklileri, H) Yüksek öğretim kurumları öğretim üyeleri ve emeklileri, İ) Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yüksek Kurul üyeleriyle bu görevi yapmış olanlar, J) Devlet sanatçıları, K) Devlet madalyası sahipleri, L) Kızılay, Türk Hava Kurumu genel başkanları ve bu görevi yapmış olanlar, M) Emniyet mensupları ve emeklileri, N) Dünya, Olimpiyat ve Avrupa şampiyonluğu kazanmış olmaları dolayısıyla 2913 sayılı Kanuna göre aylık bağlanmış sporcular, O) Resmi okul müdürleri, P) Basın şeref kartı sahipleri, 2871 R) İşçi ve İşveren sendikaları konfederasyon başkanları ve bu görevi yapmış olanlar, S) Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının en üst kuruluşunun başkanları ve bu görevi yapmış olanlar, T) Bilimsel, sanatsal, kültürel, sportif ve sosyal alanlarda üstün hizmet verdiği mülki amirlerince kabul edilen diğer Türk vatandaşları, Ancak, Devlet aleyhine veya yüz kızartıcı mahiyette bir suç işlemekten hüküm giymiş olanların tabutlarına, affedilmiş olsalar bile, Bayrak örtülemez.

Kararı milletin vicdanına bırakmak en doğrusu. Millet vicdanında o tabuta örtülmesi gereken bayrak bellidir.

Bir ülkede şahısların tabutu değilde ,adaletin tabutu kaldırılıyorsa gerçek tehlike budur işte.

Adaletin hakim olduğu bir memlekette ,herkes korkusuz ve endişesiz yaşar. Ne sandığa giden oyumuz için endişe duyarız, ne de sandık başında görev yapan memurumuz itham edilmekten korkar.

Adalet herkes için ihtiyaçtır.

İktidar içinde, muhalefet içinde.

MUHAMMET KAYHAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SUYA YAZILAN YAZILAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 8
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 7
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 6
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 5

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com