Mut İlçemiz

TEK ÇARE

TEK ÇARE
Cemil COŞGUN
Cemil COŞGUN( cemilcosgunmut@gmail.com )
03 Mayıs 2021 - 19:56

2021 aylardan Nisan’ın 24’cü günü.

ABD Başkanı Biden konuşmadı, adeta kustu. Bu güne kadar söylenemeyen son sözü söyledi. “Türkler, Ermeniler’e SOYKIRIM yapmıştır” dedi. Bir kere Ermeni tehcirinin “SOYKIRIMLA” bir ilgisi yoktur. Bu 100 yıllık sorunun çözümünü tarihçiler arşivlere bakarak çözmeli.

Konu gündemden düşürülmeden takip edilmeli, ta ki sonuç alınıncaya kadar. Her ABD başkanlık seçimlerinde adaylar Ermeni seçmenlerinin oyunu almak için bu oyunu oynamalarının önünü alacak çalışmaları yapmak zorundayız.

Dünyada uyduruk iki adet Ermeni Müzesi var. Ellerinde, ele avuca sığar belge de yok. Onun için emperyalist devletlerin arkasına sığınarak hayal satıyorlar. Savaş zamanında benzeri göçler, ölümler  her yerde olagelmiştir. Bunu yalnız Türk Milleti’ne etiketlemek haksızlık olmaz mı?

Her yıl 24 Nisan’da bizler ülke genelinde geriliyoruz. ABD Başkanları, Meclisi ve Senatosu Ermeni konusunda ne diyecek, bizleri soykırımla suçlayacak mı diye bakınıyoruz. Bu davranış sorunu çözmez aksine sorunu büyütür. Sahi bizim 200’ü aşkın üniversitemiz yok mu? Buradaki proflar, doçentler, öğretim üyelerimiz  neden bu kadar duyarsız, neden susuyorlar? Hiç mi bu millete karşı sorumlulukları yok? Susmak ne anlama geliyor? Haklı iken haksız duruma düşmek üzüyor beni.

*      *    *

Unutulmaz diye söylendiğimiz nice acıları sineye çekerek unuttuk. Şuan ülkemizi çepeçevre saran pandemiyle boğuşuyoruz. Haftada iki gün kapanmayı denedik olmadı. Yarı kapanma da derde deva olmadı. Şimdi 18 gün tam kapanmanın da derde deva olmayacağı kesin. Mega kentleri Anadolu’ya salarak bombanın pimini çektiğimizin farkında mıyız bilemem? Uzmanların söylediği, kapanmanın 28 gün ülke genelinde sürdürülmesi. Yani şarteller inecek. Aksi halde her şeyi eskisinden daha şiddetli yaşayacağız.

Pandemiyle başetmenin tek çaresi aşılanma. Hazinenin tamtakır kuru bakır olduğunu bilmeyen yok. Aşı tedarik etme sorunu nasıl çözülecek onu da bilen yok. Hayatını kaybedenlere acımaktan, ölümü beklemekten bıktık. Bu güzel ülkede barış içinde sağlıklı yaşamak istiyoruz…

CEMİL COŞGUN   03.05.2021

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com