Mut İlçemiz

TÜRKÜM DOĞRUYUM DEMEK ZORUNA MI GİTTİ

TÜRKÜM DOĞRUYUM DEMEK ZORUNA MI GİTTİ
Hasan ÇETİN
Hasan ÇETİN( hasancetin@biri.com.tr )
BENCE
08 Şubat 2019 - 15:58

Kürsüye çıkıp Türklüğü ve Milliyetçiliği savunan MHP’sine soruyorum. Andımızın okullarda okunmasına çekimser kalmakla korkak bir parti olduğunu kanıtlamış oldun mu olmadın mı? Bu millet sana gereken cevabı seçimlerde verecek bunu da böyle bil. 

Gözlerim rahmetli başbuğumuzu arıyor. Şu an sağ olsaydı Andımızın okullarda okunması için verilen önergeye mecliste el kaldırıp onay göstermeyen Milletvekillerinin ellerini kırardı. Ya sen Bahçeli, artık bana Türküm, Milliyetçiyim deme sana inancım kalmadı. 

HDP PKK’lıdır diyenler AKP, HDP ve MHP oylarıyla andımızın okullarda okunmasına ret oyu verirken MHP ise çekimser kaldı. Çekimser ne demek ben daha Andımızın ne olduğunu bilmiyorum demek. Demek ki sen daha Türklük ve Milliyetçiliği kavrama yoluna girmemişsin.

Bundan sonra bana Türklük ve Milliyetçilikten laf etme. 

Türküm, Doğruyum, Çalışkanım diye Başlayan Andımızda kötü bir kelime ve cümle var mı soruyorum. Ama sen birilerinden korktuğun için gıkını çıkaramayan biri haline geldin. Boşuna yıllarca peşinden koşmuşuz. Bu güne kadar verdiğimiz oyları sana helal etmiyoruz. Partinin tüzüğünü okuyup tekrar gözden geçir. 

Ne demiş Başbuğum Alparslan Türkeş “ BEN SİZE BİRİLERİNİN DEĞİL, DAVANIN ADAMI OLUN”  soruyorum sen hangi davanın adamısın. 

Birilerinden korkarak değil içindeki vicdanınla bana yanlışsın diyebilirsen özür dileyeceğim. 

İŞTE GERÇEKLER 

İYİ Parti’nin Danıştay’ın Andımız kararını uygulamayan Milli Eğitim Bakanlığı’na ilişkin verdiği araştırma önergesi AKP, MHP ve HDP oylarıyla reddedildi. 

Danıştay’ın Andımız kararına rağmen Milli Eğitim Bakanlığınca kararın uygulanmamasına ilişkin İYİ Parti tarafından Meclis’e verilen araştırma önergesi AKP, MHP ve HDP engeline takıldı. 

İYİ Parti’nin Meclis Başkanlığına sunduğu araştırma önergesinde Danıştay’ın kararına ilişkin itirazda bulunan Bakanlığın 30 gün içerisinde kararın uygulanmasına ilişkin Valiliklere yazı göndermesi gerektiğini altını çizildiği gerekçe gösterilirken, “görevin kötüye kullanıldığı” ve “suç ilendiği” vurgulandı. 

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, tarafından Meclis’e sunulan ve Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Zeki Hakan Sıdalı, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un imzasını taşıyan genelgede şu ifadelere yer verildi: 

“Milli Eğitim Bakanlığı, Danıştay’ın Andımızla ilgili vermiş olduğu kararı uygulamamakla, 2577 sayılı İdari Yargılama usulü Konu’nun 28. Maddesi ile 52. Maddesini ihlal ettiği, Yargının kararları yerine getirilmemiş olup Türk Ceza Kanunu’nun 257. Maddesinde yer alana “Görevi Kötüye Kullanma Suçu” oluşturduğu açıkça ortadadır. Sorunların çözümü için gerekli araştırmaları yapmak üzere Anayasa’nın 98. İçtüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri uyarınca Meclis Araştırmasını arz ederiz.” 

AKP, MHP VE HDP ENGELİ 

Meclis’e sunulan araştırma önergesi ise AKP ve HDP’nin ‘ret’ MHP’nin ise ‘çekimser’ oylarıyla reddedildi. 

Konuyla ilgili İYİ Parti TBMM Grubu resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada,  

“Andımızın okullarda tekrar okutulmasına dair Danıştay kararının uygulanmaması konusunda verdiğimiz araştırma önergesi; Ak Parti ve HDP’nin  red, MHP’nin ÇEKİMSER oyları ile reddedilmiştir” ifadelerine yer verildi.

SAYGILARIMLA

HASAN ÇETİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com