Mut İlçemiz

CHP’Lİ GENÇLER İSYANDA: “YOK SAYILIYORUZ!”

CHP’Lİ GENÇLER İSYANDA: “YOK SAYILIYORUZ!”
25 Ağustos 2020 - 19:51

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut Gençlik Kolları Başkanlığı, görmezden gelinip yok sayıldıkları gerekçesiyle CHP Mut İlçe Yönetimine karşı isyan bayrağı açtı.

CHP Mut Gençlik Kolları Başkanı Ali Deniz Oral, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partilerinin ilçe örgütüne ve yönetimine seslendi. Gençlik Örgütü ve İlçe Örgütü arasındaki diyalog ve bağlantının kopma noktasına geldiğini belirten Oral, “Göreve geldiğimiz günden itibaren partimizin faaliyetlerinin hiçbirinde görüşümüz sorulmaya değer bulunmamış, fikrimiz alınmamış ve yok sayılmış bulunmaktayız. Şunu herkes bilmelidir ki; bizler bu göreve makam, mevki ya da herhangi başka bir çıkar sebebiyle talip olmadık. Bizler gençliği yok sayan bu düşünce yapısına karşı en sert mücadeleyi vereceğimizi buradan duyuruyoruz” açıklamasında bulundu.

CHP Mut Gençlik Kolları üyesi gençler de Ali Deniz Oral’a sosyal medyadan destek verirken, yaptıkları paylaşımlarla ilçe yönetimine eleştirilerde bulundular.

CHP Mut Gençlik Kolları Başkanı Ali Deniz Oral’ın, sosyal medyadan CHP Mut İlçe Yönetimine sert eleştiriler getirdiği açıklaması şöyle: “Cumhuriyet Halk Partisi Teşkilatı genel başkanlık altında, kadın ve gençlik örgütleri olarak yapılandırılmıştır. Sözlerimize bu yapılanmada gençlik örgütü üzerinden devam edeceğiz. Gençlik Örgütü kurulmasına neden ihtiyaç duyulmuştur öncelikle bunu belirlemek gerekir. CHP tüzüğünde 18-30 yaş arasında bulunan bütün partililer gençlik kotasındadır. Bu kotada kadın erkek ayrımı güdülmez. Bu yaş grubu oy hakkını görece yeni kazanan, hayata karşı sorumlulukların başında bulunan ve buna bağlı olarak gelecek kaygısını en güçlü şekilde yaşayan, ideallerine henüz gölge düşmemiş, kişisel çıkar karışmamış, Ata’nın bütün ümidini bağladığı ve Cumhuriyeti emanet ettiği kişilerdir.

CHP Gençlik Kolları Örgütü, bu ülkedeki gençlerin yaşadığı sorunların birebir içinde olan, gençliğin hayata baktığı pencereden bakan, onların dertlerini hayattan beklentilerini en iyi şekilde anlayabilen Türkiye Cumhuriyeti gençliği ile kuşak çatışması yaşamayan partinin öz gücüdür. Gençlik kollarına düşen görev de gençlerin sıkıntılarına temas edip, hayallerine ortak olup, umutlarını güçlendirerek tam bağımsız Türk gençliğini parti içi ve ulusal siyasette en iyi şekilde temsil etmektir. Bu ağır sorumluluk, görev ve hedefler doğrultusunda CHP Mut Gençlik Kolları Örgütü olarak kurumsal yapımızı tamamlayabilmek için elimizden geleni yaptık. 10 küsur yıldır kağıt üzerinde isimlerden ibaret olan gençlik kolları yapısını seçimle gelen, yönetimini kendisi oluşturan, gönüllü ve istekli gençlerin bir araya geldiği, özgür düşüncesini etki altında kalmadan söyleyebilen ve eleştiri yöneltebilen bir yapıya bu yazıdan da anlaşılabileceği üzere, güzel Mut ilçemizde dönüştürdük.

Biz bu mücadeleyi Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, rahmetli Genel Başkanımız Karaoğlanın, 23 yaşında kendi idam sehpasına tekme atan abimiz Deniz Gezmiş’in ruhundaki aynı ateşle verdik ve vermeye devam edeceğiz. Biz bunları hedefler ve hayal ederken gençlik örgütünün yok sayılmasını kabul etmeyeceğiz ve bu durum karşısında sessiz kalmayacağız. CHP Mut Gençlik Kolları Örgütü, CHP Mut İlçe Örgütü içerisinde yok sayılmaya daha fazla tahammül etmeyecektir.

Üzüntü ile söylemek isterim ki, gençlik örgütü ve ilçe örgütü arasındaki diyalog ve bağlantı yönetimdeki birkaç değerli büyüğümüze rağmen kopma noktasına gelmiştir. Bizler gönülden bağlı olduğumuz partimizi iktidar yapmaya yemin etmiş devrimci gençler olarak yönetim ile aramızdaki diyalog çabamızı bu güne kadar sürdürdük. Yine üzüntüyle söylemek zorundayız ki şu anda Cumhuriyet Halk Partisi’ni Mut adına resmi olarak temsil eden büyüklerimizle diyaloğumuz kopma noktasına gelmiştir.

Bu noktaya partimizin iktidarı dışında herhangi bir isteği olmayan bizlerin olumlu çabalarına rağmen gelinmiştir. Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki bizler bu partinin ve ülkenin aydınlık geleceğine teminat olan gençleriz. Bizleri parti içinde ve dışında herhangi bir güç yok sayamaz. Hele ki CHP içerisinde gençliği yok saymak partinin 6 okundan birisi olan Devrimcilik ilkesine ters düşmektedir. Biz bu duruma sessiz kalırsak 6. filoyu denize döken geleneğimize ihanet etmiş sayarız kendimizi. CHP’de gençlik susmaz, gençlik eleştirir, gençlik çalışır ve bu partinin gençliği kendini görmezden gelmeye çalışanlara karşı her zaman gereken cevabı verir.

Göreve geldiğimiz günden itibaren partimizin faaliyetlerinin hiçbirinde görüşümüz sorulmaya değer bulunmamış, fikrimiz alınmamış ve yok sayılmış bulunmaktayız. Şunu herkes bilmelidir ki bizler bu göreve makam, mevki ya da herhangi başka bir çıkar sebebiyle talip olmadık. Bizler gençliği yok sayan bu düşünce yapısına karşı en sert mücadeleyi vereceğimizi buradan duyuruyoruz. Bu mücadeleyi verirken parti içinde üstlenmiş olduğumuz sıfatlarımızın hiçbir önemi yoktur. Bizler sıfatlar, makamlar ve koltuklar için mücadele vermiyoruz.

Bizim tek mücadelemiz Ulu Önderimizin gösterdiği yolda Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti mücadelesidir. Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençler olarak bizler bu mücadeleyi parti içinde gençleri yok sayanlara karşı da vereceğiz. Biliyoruz ki muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur ve Atam sana söz veriyoruz Türk gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, Cumhuriyetin ve devrimlerinin yılmaz bekçileriyiz.”

Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com