Mut İlçemiz

MUT BELEDİYE MECLİSİNDEN BORÇLANMAYA ONAY

MUT BELEDİYE MECLİSİNDEN BORÇLANMAYA ONAY
14 Ocak 2021 - 15:17

Mut Belediyesi, 2021 Ocak Ayı Meclis Toplantısının ikinci birleşimi, Belediye Sinema ve Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Volkan Şeker’in yokluğunda Başkan Vekili Nazmi Perçemli başkanlığında gerçekleştirilen Meclis Toplantısı; yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Toplantıda, birinci birleşimde komisyonlarda görüşülmek üzere gönderilen ve komisyonlardan geçen 6 madde görüşüldü. Komisyonlardan gelen maddeler arasında; Sözleşmeli Personel Ücretlerinin Belirlenmesi, Ek Bütçe, Evlendirme İşlemleri ile İlgili Ücretin Belirlenmesi, Meclis Üyeleri Huzur Hakkı, 2021 Yılı Zabıta Personellerine Verilecek Olan Maktu Mesai Ücretinin Belirlenmesi ve Kredi Kullanımı konuları yer aldı. Oylanan tüm maddeler, oybirliğiyle kabul edildi.

Yıldız, “Borçlanmaya destek vereceğiz.”
Görüşülen konular arasında yer alan Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 2 adet kanal kazıcı yükleyici (Beko Loder) alınması ve sıcak asfalt çalışmalarında kullanılmak üzere 4 milyon 404 bin 601 TL’lik kredi kullanımı için borçlanma yetkisi istenmesi konusunda, CHP Grubu adına söz alan meclis üyesi Mehmet Yıldız, “Biz belediyenin borçlanması konusunda, özellikle ben kendim komisyonda olduğum için, grubumuzun almış olduğu karar dahilinde her türlü desteği vereceğimizi beyan ediyoruz. Bundan sonra o şekildeki borçlanmalara da inceledikten sonra destek vereceğiz” dedi.

“Aynı desteği Mersin Büyükşehir’de istiyoruz.”
Burada vermiş oldukları desteği, aynı şekilde Mersin Büyükşehirde de kendilerine verilmesini isteyen Yıldız, “Neden diyorsanız; eğer mesele Mut’sa, mesele Mersin’se bunun siyaseti olmaz. Yatırımlar herkese eşit bir şekilde yapıldığına göre, bizim de böyle bir talebimiz var. Arkadaşların da bu konuda duyarlı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“Kredinin vadesi 3 yılı geçmesin.”
Kredinin vadesi konusuna da açıklık getirilmesini talep eden Yıldız, “Bu kredi eğer kullanılacaksa, ki kullanacağız krediyi, borçlanmayı. Bizim 3 yılımız kaldı, 3 yıl içinde bitecek şekilde verilmesini talep ediyoruz grup olarak. Yani gelecek seçim dönemindeki meclis üyesi arkadaşlarımız, geçen dönem meclis üyeleri, belediye başkanı veya belediye çalışanları bize borç bırakmış gitmiş, demesinler. Onun için böyle bir talebimiz var” şeklinde konuştu.
Mehmet Yıldız’ın CHP Grubu adına görüşlerini ve taleplerini dile getirmesinin ardından kredi vadesiyle ilgili konuya Belediye müdürlerince verilen yanıtta, kredi vadesinin bankaların verdiği vade üzerinden Belediye Başkanının yetkisinde olduğu belirtildi.

Perçemli, “İstemeyenin canı çıksın.”
Oturuma başkanlık eden Nazmi Perçemli ise, Mehmet Yıldız’ın Mersin Büyükşehir Belediyesinde istediği destekle ilgili olarak, “Sayın belediye başkanımız hiçbir meclis üyesini sanırım geri çevirmemiştir. Doğru söylüyorum değil mi? Herkesi bir tutmuştur, eşit tutmuştur. Volkan Şeker başkanımızdan bahsediyorum. Biz ekip olarak, Mut olarak çalışmaya devam edelim, inşallah orada da düzene girer. İstemeyenin de canı çıksın” şeklinde yanıt verdi.
Yapılan konuşmaların ardından, kredi kullanımı ve borçlanma konusunda Belediye Başkanı Volkan Şeker’e yetki verilmesi, diğer maddeler gibi yine oybirliğiyle kabul edildi.
Meclis toplantısı, görüşülen konuların tamamlanmasının ardından sona erdi.

Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com