Mut İlçemiz

MUT DEMOKRATİK HALK DAYANIŞMASI‘NDAN AÇIKLAMA

MUT DEMOKRATİK HALK DAYANIŞMASI‘NDAN AÇIKLAMA
06 Şubat 2019 - 0:33

Mut Demokratik Halk Dayanışması, 4 Şubat 2019 tarihinde sitemizde Konuk Yazar olarak köşe yazısı yayımlanan Mustafa Uzunyolcu’nun “SEÇİMLERDE SOLCULAR, SOSYALİSTLER NE YAPMALI” başlıklı yazısına ithafen bir açıklama gönderdi.

Mut Demokratik Halk Dayanışması’nın açıklaması şu şekilde:

“31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, Mut Demokratik Halk Dayanışması olarak Devrim Şimşek belediye başkan adayımızdır. Söz,yetki, karar Mut halkına şiarıyla yola çıktığımız bu mücedelede çaresizliğe mahkum edilmek istenen insanlarımıza umut ışığı olduk. Rantçı belediyecilik değil halkçı belediyecilik diyerek yerel yönetimlerin bir rant kapısı olmamasını, emekçi insanlarımızın taleplerini ve çıkarlarını korumak için var olmasını dile getirdik. Bütün kısıtlamalara rağmen Ovacık’taki gibi toplumcu, halkçı bir belediye çalışmasının mümkün olduğunu bunu şehrimizde başarıyla uygulayabileceğimizi anlattık. Zeytin yağını bile ithal eder duruma gelmiş bir iktidarın, yerelde zeytin üreticisinin karşılaştığı sorunlara çözüm bulamayacağını, çiftçilerimizin kaderlerinin aracıların elinde olmaması gerektiğini, kooperatifleşerek kendi kaderini kendi ellerine alacağını söyledik. İnsanlarımız ekonomik krizin ağır faturasıyla boğuşurken, gençlerimiz işsizlikten dolayı kentimizi terk ederken ekonomik refahımızı arttıracak,istihdam yaratabileceğimizi anlattık. Doğamızın kültürel mirasımızın şirketlerce talan edilmesini engelleyeceğimizi;yeşil, sosyal, huzurlu, özgür ve gerçekten mutlu bir şehir yaratabileceğimizi birçok projemizle insanlarımıza anlattık anlatmaya da devam ediyoruz.

Düzen partilerinden ve kişisel ikbal hırslarından bıkmış insanlarımıza başka bir yol olduğunu, hesap verebilir, hesap sorulabilir, şeffaf, toplumcu, üretken bir yerel yönetimin mümkün olduğunu ve bunu başarabilmek için oylarına talip olduğumuzu dile getirdik. Bu çabamız sonucunda insanlarımızdan çok iyi tepkiler aldık. Her gün gücümüze güç katarak ilerliyoruz. Mut’taki dengeleri değiştiriyoruz. Alışılmış yerel yönetimin dışında tamamen kendi özyönetim ve özkaynaklarımızla halkçı bir belediyecilik yapacağız. Tabi ki beklendiği gibi bu dengelerin değişmesini istemeyen bazı siyasi gruplar çalışmalarımızdan memnun değil. Mutilçemiz internet sitesinde neresinden tutsak elimizde kalacak mesnetsiz iddialarla dolu içeriği olmayan ancak hedefinde Mut Demokratik Halk Dayanışmasının olduğu bir yazı yayınlanmış. Solcuların ne yapması gerektiğine dair küçümseme ve kibirden başka bir bakış sunamayan manipülatif  ısmarlama bir yazı yayınlanmış. Cevap vermeye gerek duyulacak bir yazı olmamasına rağmen kısa bir cevap vermemiz gerekir.

Öncelikle solcuların, sosyalistlerin, Mut Demokratik Hallk Dayanışmasının yerel seçimlerde ne yapması gerektiğine kendileri karar vermektedir. Kendi çıkar hesaplarınıza göre bizi yönlendirmeye çalışmayın.

Önemli olan a ya da b partisini “devirmek” değil bu köhnemiş düzeni değiştirebilmektir. İktidar partilerine karşı gerçek “ilkeli” tutum budur.

Halkın ,emeğin ,doğanın çıkarlarını savunmaya devam edeceğiz.

Rantçı değil halkçı belediyecilik.

Söz ,yetki ,karar Mut halkına.

Mut Demokratik Halk Dayanışması”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com