Mut İlçemiz

MUT UMUMİ HIFZISIHHA KURULU OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

MUT UMUMİ HIFZISIHHA KURULU OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI
16 Nisan 2020 - 20:26

Mut İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu, 16 Nisan’da, Kaymakam Muammer Köken Başkanlığında olağanüstü toplandı. Yapılan toplantıda çeşitli kararlar alındı.

İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu’nun oybirliğiyle aldığı kararlar şöyle:

Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma adına birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

Alınan tedbirlerin bulaşın yayılım hızına olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla; Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ile Zonguldak ilini kapsayacak şekilde, İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri uyarınca aşağıdaki ek tedbirlerin alınmasına gerek duyulmuştur.

Bu kapsamda; 

1- 17.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 19.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında (hafta sonu) aşağıda belirtilecek istisnalar hariç olmak üzere ilimiz sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanmıştır, bu bağlamda Mersin İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu 2020-31 nolu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararlarına uyulmasına,

2- İl Hıfzıssıhha Kurulunun 2 Maddesinin h) bendine ilave olarak İlçemizde faaliyet gösteren Zeytin ve Zeytinyağı üretim tesisleri ve tesislerinde çalışanları, belgelendirmek şartı ile izin verilmesine,

3- İl Hıfzıssıhha Kurulunun 3 Maddesinin ö) bendine istinaden İlçemizde Tarımsal üretimin devamlılığı için gerekli olan hasat, ekim-dikim, sulama-ilaçlama, çapalama, sulama sistemi arıza bakım onarım vb.  gibi faaliyetler kapsamında  erik,  kayısı hasadı, nakliyesi ve paketleme işçileri ile Hal komisyon çalışanları, belgelendirmek şartı ile izin verilmesine, oy birliği ile karar verildi.

Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com