Mut İlçemiz

MUT’UN SESİ GAZETESİ 18. YAŞINI KUTLADI

MUT’UN SESİ GAZETESİ 18. YAŞINI KUTLADI
30 Mart 2021 - 19:35

26 MART 2003’te ilk kez okurlarına ‘Merhaba’ diyen Mut’un Sesi Gazetesi, 18. Kuruluş Yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Mut’un Sesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gürbüz: “Koronavirüs (Covid 19) salgınının, ülkemiz ve tüm Dünya insanlığını tehdit ettiği şu günlerde, 18. yaşımıza girmiş bulunuyoruz. Dünyamız ve insanlık tarihi çok zor bir süreçten geçiyor. Bu dönemde hepimize çok önemli görevler düşüyor. Bilim insanlarının, yetkililerin uyarılarını dikkate almalı, getirilen önlemlere gerekli hassasiyetleri göstermeliyiz. Umarız bu süreci en kısa zamanda, en az hasarla atlatıp; mutlu, güzel ve sağlık dolu günlere kavuşuruz.

Evet sevgili okurlar, sevgili Mut’lu. Bugün 31 Mart 2021. 1068’nci sayımızla, 18’nci yaşımızla karşınızdayız.
Mut’un Sesi Gazetesi’nin ilk kez okurla buluştuğu 26 Mart 2003’ün üzerinden 18 yıl geçti. Bu gazete bayram ve özel günler haricinde her hafta Çarşamba günleri okurlarıyla buluşarak, 18. yaşına kadar geldi. Evet, bu bir gurur vesilesi.

Gazetelerin ve gazeteciliğin, ülkemiz ve tüm Dünyanın zor günler geçirdiği bir dönemde, sadece Mutlu’ların, okurun sesi olmaya çalışan yerel bir gazetenin bugünlere ulaşması, hem yaşam hem meslek adına umut verici.

18 yılda ilk günkü heyecanla, amatör bir ruhla, gazetecilik refleksiyle yerelden evrensele uzanan haberler yapmaya devam ettik, bundan sonra da edeceğiz. Yereli ne kadar güçlü kılarsak demokrasinin o kadar etkin olacağına inanıyoruz. Dünyada demokrasinin gelişkin olduğu ülkelerde yerel gazetelerin gücüne inanarak, gazetemizi Mut’ta güçlü kılmak için çabalıyoruz. Çünkü yerelin sesi ne kadar güçlü çıkarsa, adalet, eşitlik ve demokrasi daha güçlü olacak buna inanıyoruz.
Bu günlere gelmemizi sağlayan tüm çalışanlarımıza, yazarlarımıza ve siz değerli okurlarımıza çok teşekkür ediyoruz.
Daha nice yıllarımızda buluşmak dileğiyle, sağlıcakla kalın…” dedi.

PASTA KESEREK KUTLANDI

Öte yandan, gazetenin 18. Kuruluş Yıldönümünü; yöneticileriyle, çalışanlarıyla, yazarlar ve bazı okurlarla pasta kesilerek kutlandı.
Gazetenin idare binasında, pandemi nedeniyle kısıtlı sayıda kişinin katıldığı kutlama töreninde konuşan, gazetenin deneyimli yazarı Nihat Mustul, “Mut’un Sesi gazetesinin 18. Yaş Gününü kutluyorum, daha nice 18’li yıllar diliyorum. Sahibi kadar çalışanlarının ve de yazarlarının da eseridir bu gazete. Bu yüzden de hepsine teşekkür ediyor, selamlarımı sunuyorum” dedi.

“GAZETE YAZARLAR İÇİN OKULDUR.”
“ORTAK PAYDAMIZ GAZETEMİZ.”

Yazar Mustul konuşmasında, şu duygu ve düşüncelerini dile getirdi: “Yasama, yürütme, yargı ve de 4. güç basın denilir ya, elbette ki önemsiyorum yerel basını. Yıllardır bu gazetenin yayın politikasını yürüterek Mut’ta gazetecilik yapmaya çalışan Mehmet Gürbüz’ü de ayrıca kutluyorum. Haberciliğinin dışında, gazete yazarları için bir okuldur da gazete. Birçok insan gazetede yazı yazarak geliştirir kendisini. İnsanların ortak bir paydada, ortak bir kimlikte buluşmaları da önemsenmesi gereken bir güzelliktir bence. Çalışanları ve yazarlarıyla ve de sahipleriyle ortak bir paydadır Mutun Sesi gazetesi. Benim için yerel gazetelerin bir önemi de, bir kitap sahibi olmamdır; Günaydın Kokulu Yazılar kitabım, Mut’taki iki gazetede yayımlanan köşe yazılarımdan bir seçkidir. Yine bu gazetenin bizim için bir değeri de, 14. yılana giren Mut Çıtlık dergisinin bu gazetenin matbaasında basılmasıdır. Evet, yeniden kutluyorum Mut’un sesi olmayı sürdüren Mut’un Sesi’ni!”

Kutlama etkinliğine katılan diğer yazar ve okurlar da güzel duygu ve düşüncelerini dile getirirken; gazete sahibi Emre Çağlar ve Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gürbüz, katılımcılara ve katılamayıp mesaj gönderen, arayan herkese teşekkürlerini ilettiler. Çağlar ve Gürbüz, birlikte daha nice yıllar temennisinde bulundular.

Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com