Mut İlçemiz

YILIN SON BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

YILIN SON BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
01 Aralık 2020 - 19:53

Mut Belediyesi, 2020 yılının son Belediye Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.
Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker başkanlığında gerçekleştirilen 2020 yılı Aralık ayı meclis toplantısında; gündemdeki konular, komisyonlardan gelen maddeler ile meclise havaleli evraklar görüşüldü. Toplantıda ayrıca, CHP grubu adına Meclis Üyesi Mehmet Yıldız tarafından iki soru önergesi verildi.

Mut Belediyesi Sinema ve Toplantı Salonunda yapılan Belediye Meclis Toplantısı, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Meclis toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Meclis gündemi arasındaki komisyonlardan gelen raporlardan parsel satışlarıyla ilgili ek süre talepleri değerlendirildi. Yapılan oylamalar sonucunda maddeler, komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.
Görüşülen konular arasında yer alan Meydan Mahallesindeki Salı Pazarının açılması talebi de komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi. Mecliste görüşülen bir diğer madde de ise, Derinçay Mahallesinde bulunan ve Mut Belediyesi tarafından inşa edilen Hidro Elektrik Santrali (HES) yapısına ait su kanalı, cebri boru, iletim kanalı ve regülatör tesislerinin üzerinde bulunan parsellerin EÜAŞ’a devri konusu oldu. Söz konusu yerle ilgili komisyondan gelen yeniden inceleme yapılarak tekrar değerlendirilmesi talebi, oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda, diğer maddelerin görüşülüp karara bağlanmasının ardından, gündem maddeleri tamamlandı.

Gündem maddelerinin ardından CHP grubu adına Meclis Üyesi Mehmet Yıldız tarafından iki adet yazılı soru önergesi verildi. CHP’li Yıldız, verdiği önergelerde, Mut’un otopark sorununu gündeme getirerek, Mut Belediyesi’nin otopark yapımıyla ilgili bir çalışmasının olup olmadığını; diğer önergede de Mut’un tarihi eserlerinden Deveci Mahallesindeki Dağ Camisinin yoluyla ilgili çalışmalar yapılıp yapılmadığını sordu.
Önergelere yanıt veren Belediye Başkanı Volkan Şeker, otopark sorununun ilçemizde büyük sorun olduğunu kaydederek, “Siyaset yapabilecek veya yaptım yapabileceğim dışında artık bir çok caddede dönüşü olmayan bir çıkmaza doğru gidildi” dedi. Başkan Şeker, bununla alakalı Mut Belediyesi’nin şu an hiçbir çalışmasının bulunmadığını söyledi. Şeker, “Yok derken, her gün bunun hayalini kuruyorsun, ama nereye, ne yapabilirsin? Elimizdeki yerler ve imkanlar, şu anki tabloya göre ortada” şeklinde konuşarak, daha önce gündeme gelen eski Pazartesi Pazarı yerini ise uygun bulmadıklarını ve gündeme getirmediklerini kaydetti. Aklına gelen, uygun olan ve alternatif olan tek yerin otogarın yeri olabileceğini söyleyen Şeker, bu konuda Büyükşehir’le fikir alışverişi yapılabileceğini dile getirerek, bunun kendi aralarında tartışacakları çok önemli bir mesele olduğunun altını çizdi.

Dağ Camisiyle ilgili olarak ise, Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın girişimleriyle Dağ Camii hakkında hem Valilik hem Vakıflar Bölge olarak buralara yatırım ve düzenleme çalışması olduğunu belirten Başkan Şeker; Dağ Camisinde yol sorunu olduğunu ve kamulaştırma yapılması gerektiğini kaydetti. Burası için her şeyin hazır olduğunu ve ihale aşamasında olduğunu dile getiren Şeker, uygun şartlarda kamulaştırma yapabilirlerse bu sorunu çözeceklerini söyledi.

Gündem dışı diğer konuların da görüşülmesinin ardından, 2020 yılının son Belediye Meclis Toplantısı, alınan kararların ilçeye hayırlı olması dilekleriyle son buldu.

Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SUYA YAZILAN YAZILAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 8
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 7
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 6
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 5

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com