Mut İlçemiz

MUT CHP’DEN ‘128 MİLYAR DOLAR NEREDE?’ PANKARTI

MUT CHP’DEN ‘128 MİLYAR DOLAR NEREDE?’ PANKARTI
20 Nisan 2021 - 22:30

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi ile il ve ilçe örgütlerinin, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) rezervlerini sorguladığı ‘128 Milyar Dolar Nerede?’ yazılı olan yurt çapındaki pankart asma kervanına, CHP Mut İlçe Örgütü de katıldı. CHP Mut İlçe Başkanlığı, pankartların indirilme olasılığına karşı, dışarıdan görülebilecek şekilde parti binasının iç camına, ‘128 Milyar Dolar Nerede?’ pankartı astı. CHP Mut İlçe Başkanı Hayati Bağçalı, yaptığı açıklamada, 128 Milyar Dolar’la ilgili tatmin edici bir yanıt alamadıklarını belirterek, “Şu anda Genel Merkezimiz sormaya devam ediyor. Tüm il ilçe yönetimleri sormaya devam ediyor ve sormaya da devam edeceğiz. Tatmin edici yanıtı ne zaman alırsak, 128 Milyar Dolar Nerede? pankartlarımızı o zaman indireceğiz” dedi.

Son günlerde ülke gündemini sıkça meşgul eden, TCMB’nin rezervlerinin sorgulandığı “128 Milyar Dolar” konusu, ana muhalefet partisi CHP tarafından gündemde sıcak tutulmaya devam ediyor. Parti Genel Merkezi, il ve ilçe örgütlerince yurdun bir çok yerine asılan “128 Milyar Dolar Nerede?” yazılı pankartlar, Valilik ve Kaymakamlıklar emriyle kolluk kuvvetlerince indirilirken; konuyla ilgili iktidar kanadından yapılan açıklamalardan tatmin olmayan CHP parti örgütleri, pankart asma girişimlerini sürdürüyor. Son olarak CHP Mut İlçe Örgütü de, pankartın indirilme olasılığına karşı, dışarıdan görülebilecek şekilde parti binası iç camına “128 Milyar Dolar Nerede?” pankartı astı.

“Pankartın indirilmemesi için içeriye asacağız.”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Mut İlçe Başkanı Hayati Bahçalı, “Cumhuriyet Halk Partisi Mut İlçe Başkanlığı olarak, Genel Merkezimizin uzun süredir sürdürdüğü ‘128 Milyar Dolar Nerede?’ pankartını bugün ilçe binamızın içerisine asacağız. İlçe binamızın içerisine asmamızdaki sebep, özel mülkiyete girilip pankartların alınamamasıdır. İçeri asılması daha uygun olduğu düşünüldü ve bunun için içeriye asacağız” dedi.

“Tatmin edici yanıt alana kadar sormaya devam edeceğiz.”

“128 Milyar Dolar Nerede?” sorusunun cevabını alıncaya kadar sormaya devam edeceklerini belirten CHP İlçe Başkanı Bahçalı, şöyle konuştu: “Şu anda Genel Merkezimiz sormaya devam ediyor, tüm il ilçe yönetimleri sormaya devam ediyor ve sormaya da devam edeceğiz. Nedeni de şu; gerçekten tatmin edici bir yanıt alamadık. Tatmin edici yanıtı ne zaman alırsak, ‘128 milyar Dolar Nerede?’ pankartlarımızı o zaman indireceğiz.”

“Ekonominin kötü gitmesi de buna bağlı.”

Ülkenin ekonomik durumunun da çok kötü olduğunu savlayan Bahçalı, “Esas ekonomik durumun kötüye gitmesinin sebeplerinden bir tanesi de bu 128 Milyar Doların nasıl, nereye gittiğinin bilinmemesi. Pandemi süreci yaşıyoruz. Gerçekten artık herhalde Dünyada ilk sıraya yerleşmek üzereyiz. Böyle bir durumda bu ekonomik sıkıntı içerisinde, yani eğer o 128 Milyar Dolar olsaydı şu anda Merkez Bankasında, ülke çok rahat bir şekilde herkes nefes alabilirdi. Onun için biz tüm CHP ve Millet İttifakında olan bütün partiler, 128 Milyar Dolar Nerede, yanıtını alıncaya kadar, bunu yayınlamaya, söylemeye ve pankartlarımızı asmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Mehmet Gürbüz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com