Mut İlçemiz

YILIN İLK BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

YILIN İLK BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
05 Ocak 2021 - 21:20

Mut Belediyesi 2021 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Volkan Şeker başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; üçü ek gündem olmak üzere, 11 gündem maddesi görüşüldü. Görüşülen gündem maddeleri, ilgili komisyonlara havale edilirken; Denetim Komisyonu için ise seçim yapıldı.

Belediye Sinema ve Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Mut Belediyesi 2021 Yılı Ocak Ayı Meclis Toplantısı; yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Meclis toplantısının açılışında konuşan Belediye Başkanı Volkan Şeker, herkesin yeni yılını kutladı ve 2021 yılının hayırlı olmasını diledi. 2020’nin zor süreçlerden geçtiğimiz bir yıl olduğunu belirten Başkan Şeker, bir an önce salgından kurtulmayı diledi. Şeker, “İnşallah bu illetten, bu virüsten de tez zamanda kurtuluruz. Hepimiz şunu anladık, koronadan önceki her günün bir bayram olduğunu. Her günün, yani farklı bir hayatın, özgürlüğün ne demek olduğunu. Birbirimize daha sarılarak, sevgiyle yaklaşmanın güzel olduğunu anladığımız bir an oldu. Tabi bedeli ağır oldu. Hem Türkiye ekonomisi, hem insanların maddi manevi; ama inşallah tez zamanda kurtuluruz” dedi.

Yılın ilk Mut Belediyesi Meclis Toplantısında üçü ek gündem olmak üzere 11 gündem maddesi görüşüldü. Görüşülen gündem arasında, şu maddeler yer aldı:
1) Belediyede çalışan 15 sözleşmeli memurun sözleşmesinin yenilenmesi ve sözleşmeli personele verilecek ücret.
Madde, Plan ve Bütçe Komisyonuna oybirliğiyle havale edildi.
2) 2021 bütçesinin yapılmasının ardından, Yerköprü Şelalesi ve Tabiat Anıtı işletmesinin Mut Belediyesine geçmesiyle, işletmede kullanılacak giderler için ek bütçe yapılması.
Madde, Plan ve Bütçe Komisyonuna oybirliğiyle havale edildi.
3) Belediyenin bir önceki yıl gelir giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için Denetim Komisyonu oluşturulması.
Görüşülen gündem maddesi gereği gizli oyla seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucunda; MHP’den Durmuş Ali Çetin ve Ahmet Çetin, Ak Parti’den Nazmi Perçemli, CHP’den Mehmet Yıldız ve İyi Parti’den Kadir Ünal olmak üzere 5 meclis üyesi 2021 Denetim Komisyonu’nu oluşturdu.
4) Nikah hizmetleri ve evlendirme işlemleriyle ilgili ücret tarifelerinin belirlenmesi.
Madde, Plan ve Bütçe Komisyonuna oybirliğiyle havale edildi.
5) 2021 yılı Meclis tatil ayının ve toplanma gün ile saatinin belirlenmesi.
Belediye Başkanı Volkan Şeker’in önerisiyle tatil olmaması kararlaştırılırken; toplanma gün ve saati yine önceki gibi her ayın ilk iş gününde saat 15.30’da yapılması oybirliğiyle kabul edildi.
6) Meclis başkan ve üyelerine, meclis ve komisyon toplantılarına katılımlarından dolayı ödenen Huzur Hakkı’nın belirlenmesi.
Madde, Plan ve Bütçe Komisyonuna oybirliğiyle havale edildi.
7) Zabıta personeline ödenecek aylık maktu fazla ücretlerinin belirlenmesi.
Madde, Plan ve Bütçe Komisyonuna oybirliğiyle havale edildi.
8) Komisyondan gelen Tarife Raporunun görüşülmesi.
Madde, oybirliğiyle kabul edildi.
9) Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 2 adet kanal kazıcı yükleyici (Beko Loder) alınması ve sıcak asfalt çalışmalarında kullanılmak üzere 4 milyon 500 bin TL’lik kredi kullanımı için borçlanma yetkisi istenmesi.
Madde, tüm komisyonlara oybirliğiyle havale edildi.
10) Doğancı Mahallesinde artan elektrik ihtiyacı için trafo yeri belirlenmesi ve tahsis işlemi.
Madde, İmar Komisyonuna oybirliğiyle havale edildi.
11) Barabanlı Mahallesinde bulunan bir parsel için İmar Plan Tadilatı yapılması.
Madde, İmar Komisyonuna oybirliğiyle havale edildi.

Yılın ilk belediye meclis toplantısının birinci birleşimi, gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sona erdi.
Meclis toplantısının ikinci birleşimi, Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SUYA YAZILAN YAZILAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 8
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 7
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 6
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ANILARIM / 5

© Mutilcemiz.Net 2021 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com