Mut İlçemiz

HASTANE YOĞUN BAKIM SEVİYESİ ARTTIRILDI

HASTANE YOĞUN BAKIM SEVİYESİ ARTTIRILDI
15 Temmuz 2020 - 1:07

Mut Devlet Hastanesi Başhekimi Ubeydullah Buldu, yaptığı açıklamayla Mut Devlet Hastanesinde hizmet vermekte olan Yoğun Bakım Ünitelerinin seviyesinin ve kapasitesinin arttırıldığını bildirdi.

Mut Devlet Hastanesi Başhekimi Ubeydullah Buldu, yaptığı açıklamada, “Hastanemiz 1. Basamak 6 yatak ile hizmet vermekte olan Yetişkin Yoğun Bakım Ünitemiz, seviyesini ve kapasitesini arttırarak 2. Basamak 6 yatak Yetişkin Yoğun Bakım ve 1. Basamak 4 kuvöz Yenidoğan Yogun Bakım Üniteleri ile tüm halkımızın hizmetine açılmıştır” dedi.
Bölgemizde önemli hizmetler yürütecek olan Yoğun Bakim Ünitelerinin kapasitesinin arttırılmış olmasının oldukça önemli olduğunu kaydeden Başhekim Buldu, “Bu süreçte biz hastane yönetimi olarak elimizden gelen herşeyi yaptık. Hastanemizde hizmet vermeye başlayan ünitelerimiz, sağlık çalışanlarımız ve yenilenen cihazlarımız ile her daim yanınızdayız” şeklinde konuştu.
Buldu, bu konuda desteklerini kendilerinden hiç esirgemeyen Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı ve tüm başkanlara teşekkürlerini iletti.

Haber Merkezi

© Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com