Mut İlçemiz

MUT’A DOĞAL GAZ MÜJDESİ

MUT’A DOĞAL GAZ MÜJDESİ
02 Nisan 2020 - 11:28

(Mutilcemiz.Net – Mut) Mut’un ve Mutluların özlemle beklediği doğal gaz için müjdeli haber geldi. Mut’a doğal gaz getirilmesi için ilk somut adım atıldı. Mut Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla, güzergah üzerinde bulunan taşınmazların acele kamulaştırılması için alınan Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

2 Nisan 2020 tarihli, 31087 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, 2335 sayılı Cumhurbaşkanı kararında, “Mut İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla Karaman ve Mersin illerinde yer alan ve ekli haritada gösterilen güzergaha isabet eden taşınmazlar ile söz konusu Proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi.  

Haber Merkezi

© Mutilcemiz.Net 2020 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com