Mut İlçemiz

MUT’TA 9.964 HANEYE 10 MİLYON 493 TL NAKDİ YARDIM YAPILDI

MUT’TA 9.964 HANEYE 10 MİLYON 493 TL NAKDİ YARDIM YAPILDI
11 Eylül 2020 - 17:00

Mut Kaymakamlığı tarafından Mut’ta pandemi sürecinde 9.964 haneye toplam 10 milyon 493 bin lira nakdi yardımda bulunulduğu açıklandı.

Yapılan açıklamada; Mut Kaymakamlığı pandemi sürecinde oluşan mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla çeşitli destekler sağladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2020 yılı Mart ayından itibaren yaşanan pandemi sürecinde; işsiz kalan, berber kuaför lokanta vb. gibi işyerleri kapanan, temizlikçilik-bakıcılık gibi günübirlik işlerde çalışırken gelir elde edemez duruma düşen veya her ne sebeple olursa olsun gelirleri temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar azalan hanelerimize toplamda 10 milyon civarı yardım yapmıştır.

Devletimiz tarafından pandemi döneminde Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi, Bizbize Yeteriz Türkiyem yardım programları kapsamında vatandaşların taleplerine cevap vermek adına Mut Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı memurları gece gündüz mesai yaparak vatandaşların taleplerini sonuçlandırdı. Pandemi sürecinde, Mut Kaymakamlığı 9 bin 964 haneye toplam 10 milyon 493 bin TL nakdi yardımda bulundu. 

Devletimizin tüm imkânlarıyla daima vatandaşlarımızın yanında olduğunu bildiren Kaymakam KÖKEN, vatandaşlarımızın maske kullanımı ve sosyal mesafe konularında yeteri özen yükümlülüğünü yerine getirmesinin milletçe bu süreci daha kolay atlatmamıza vesile olacağını söyledi, denildi.

Haber Merkezi

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com