Mut İlçemiz

MUT’TA KORONAVİRÜS VAKALARI

MUT’TA KORONAVİRÜS VAKALARI
09 Nisan 2020 - 22:41

Mut’ta, tedbir amaçlı izolasyona alınan evdeki 2 kişide Covid-19 vakası tespit edildi. Test sonucu pozitif çıkan iki kişinin Mersin Şehir Hastanesi’ne sevk edildiği ve tedavilerine başlandığı öğrenildi. Haberi, izolasyondaki ev halkından Ayhan U. sosyal medya hesabından duyurdu.

Dün yayınladığımız “Mut’ta Koronavirüs Tedirginliği” haberimizde, giriş-çıkış yasağından önce ilçemize gelen bir kişide, Covid-19 vakası tespit edildiğini ve Mersin’de tedavisine başlandığını duyurmuştuk. Haberimizde Mut’ta bir evin tedbir amaçlı izolasyona alındığını belirtmiştik. Bugün ise izolasyona alınan evdeki iki kişide de Covid-19 vakası tespit edildiği öğrenildi. Edindiğimiz bilgilere göre, 4 kişilik ev halkından Ebru. U ve Fatma Ecem U.’nun yapılan test sonuçları pozitif çıktı. Ayhan U. ve Burak U.’nun test sonuçları ise negatif çıktı. Test sonuçları pozitif çıkan Ebru U. ve Fatma Ecem U.’nun Mersin Şehir Hastanesi’ne sevk edildiği ve tedavilerine başlandığı bize gelen bilgiler arasında. 

 Ev halkından Ayhan U. sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili Mut halkı. Dün testimiz yapıldı bugün sonuçlandı. Eşim Ebru ve kızım Fatma Ecem’in sonuçları pozitif çıktı. Benim ve oğlum Burak’ın sonucu negatif çıktı. Kızım ile eşim Mersin Şehir Hastanesinde tedavisine başlandı. Dualarınızı eksik etmeyin. ALLAHIM’ın izni ile en kısa zamanda tedavilerini tamamlayıp yeniden bir araya geleceğiz inşallah. Kimse başına gelmeden bu hastalığın önemini anlamıyor. Çok zor bir durum onlar orda biz burda. Dualarınızı eksik etmeyin İNŞALLAH. SAYGILARIMLA. #EVDEKAL” dedi.

Haber Merkezi

© Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com