Mut İlçemiz

MUT’TA SAHTE ZEYTİNYAĞI

MUT’TA SAHTE ZEYTİNYAĞI
22 Ocak 2019 - 19:35

Mut Zabıta Ekipleri ve Mut Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda, pazarda naylon bidonlarda, değişik yağların karışımıyla yapıldığı iddia edilen ve zeytinyağı diye satış yapılan tahmini 325 kilo yağ ele geçirildi. 

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Mut Zabıta ekipleri, faturasız ve irsaliyesiz, zeytinyağı diye ucuz fiyata satışı yapılan, tahmini 325 kilo yağ ele geçirdi. Yaklaşık 65 adet naylon bidonlardaki yağları başka il ve ilçelerden getirerek Mut  pazarında satış yapan M.İ., ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı. Gözaltına alınan M.İ. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Yağ bidonlarına ise zabıta ekiplerince el konuldu. 

Tarım ve Orman Bakanlığı Mut İlçe Müdürlüğü ekipleri, ele geçirilen yağlardan numune alarak kontrole gönderdi. Yağda sağlığa zararlı bir madde olmadığı tespit edildi. Yağları satış yapan M.İ.’ye ise idari para cezası uygulandıgı bildirildi. 

Yetkililer vatandaşları uyararak, ilçe dışından gelen zeytinyağlarının gerçek olup olmadığı konusunda daha duyarlı olmaları ve fiyatları ucuz diye de almamaları konusunda uyarıda bulundular.

Hasan Çetin

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Mutilcemiz.Net 2020 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com