Mut İlçemiz

MUT’TA TELEFONLA DOLANDICILIK YAPAN 2 KİŞİ YAKALANDI

MUT’TA TELEFONLA DOLANDICILIK YAPAN 2 KİŞİ YAKALANDI
15 Temmuz 2020 - 0:16

Mut’ta, telefonda kendisini Asker, Polis, Savcı ve Hâkim olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran şüpheli şahıslara yönelik Mut İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan araştırmalar sonucunda; 2 şüpheli yakalandı.

Edinilen bilgilere göre; Mut’un Güme Mahallesinde ikamet eden mağdur şahıs, telefonda kendini asker olarak tanıtan 2 şüpheli şahıs tarafından dolandırıldığını ve 8 adet bilezik, 1 adet altın küpe ve 14 bin lira nakit parasının alındığını bildirdi. Dolandırıcılık olayını gerçekleştiren şüpheli şahısların tespiti amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda ise; olay yerine yakın kamera kayıtlarının incelenmesi neticesinde dolandırıcılık olayını, mağdurun yanına ticari taksi ile gelen 2 şüpheli şahsın gerçekleştirdiği tespit edildi. Şüpheli ticari taksi araç hakkında yapılan araştırmalarda ise; aracın Mersin – Karaman- Mut – Silifke bölgesinde sürekli dolaştığı tespit edildi. Plaka tanıma sistemi kullanılarak aracın yeri tespit edilirken; araç Silifke İlçesi Atakent mahallesinde yapılan operasyon ile yakalandı. Yakalanan araçta bulunan 1 ticari taksi şoförü ve 1 şüpheli şahıs olmak üzere 2 şüpheli şahıs yakalandı. Yakalanan şüpheli şahıslar Mut’ta meydana gelen dolandırıcılık olayını kendilerinin gerçekleştirdiğini itiraf ederken; 8 adet bilezik, 1 adet altın küpe ve 14 bin lira nakit parayı suç ortağı olan başka bir şüpheli şahsa teslim ettiklerini beyan ettiler.
Adli makamlara sevk edilen 2 şüpheli şahıstan biri tutuklanırken; ticari taksi şoförü olan şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Suç ortağı olan şüpheli şahsın ise kimliği tespit edilerek, yakalama çalışmalarının devam etmekte olduğu bildirildi.

Haber Merkezi

© Mutilcemiz.Net 2020 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com