DOLAR
32,2305
EURO
34,8596
ALTIN
2.422,52
BIST
10.792,53
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Mersin
Az Bulutlu
24°C
Mersin
24°C
Az Bulutlu
Cumartesi Hafif Yağmurlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
24°C
Pazartesi Açık
25°C
Salı Açık
26°C

SEÇER, “VATANDAŞIN DERDİ İŞ, AŞ, EKMEK”

SEÇER, “VATANDAŞIN DERDİ İŞ, AŞ, EKMEK”
A+
A-

Bugün Mut’ta büyük coşku ve heyecan vardı. Coşkulu kalabalığı ve ilgiyi gören CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer’in ve CHP Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam’ın sevinçleri gözlerden kaçmazken vatandaşa biz dersine iyi çalışmış, sizlere hizmet etmeye hazır iyi bir ekibiz görüntüsü verdi.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, vatandaşın artık kavga ve gerilim istemediğini, siyasilerin kavgasından bıktığını belirterek, “Ben kavga etmeye gelmiyorum. İntikam almaya gelmiyorum. Herkes bizlere gönül rahatlığıyla oy versin” dedi. 

Seçer, seçim çalışmaları kapsamında Mut‘ta vatandaşlarla bir araya geldi. Seçer, Mut programına partisinin belediye başkan adayı Mehmet Saydam ile birlikte Mut Sanayi Sitesi’ni ziyaret ederek başladı. Burada konuşan Seçer, “Asıl amacımız memlekete hizmet etmek olmalı. Kavgadan bıkmış insanlar. ‘Televizyon izlemiyoruz’ diyorlar. ‘Siyasetçilerin bağırması çağırması bizi bıktırdı’ diyorlar. Esnafın halini zaten anlatmaya gerek yok. Zor bir dönem. Ekonomik kriz var ama Türkiye güçlü bir ülke bunları aşarız. Siyasetçiler, iktidarlar gelir geçer. Onun için geleceğe bakmak lazım, çareyi düşünmek lazım. Geçmiş belediye başkanlarını eleştirmek yerine gelecekte ne yapacağımızı konuşmamız lazım” diye konuştu. 

Ekonomik olarak güçlü olan Mersin’de ekonomik krizi, yoksulluğu konuşmanın kendisine tuhaf geldiğini söyleyen Seçer, “Bu ekonomik potansiyeli daha iyi nasıl değerlendiririz bunu konuşmamız lazım siyasetçiler olarak. Birbirimizin mezhebini, etnik kökenini işaret ederek ‘ona oy vermeyin’ demek yerine bu ülkeye, bu kente nasıl hizmet edeceğimizi konuşmamız lazım. Biz belediye başkanı olmaya adayız, yoksulun çaresi olmaya adayız. Biz nasıl ayrımcı dil kullanırız. Böyle bir şey olabilir mi? Artık Türkiye’de siyaset yapma tarzı değişecek. Bugüne kadar bende ayrımcılık olmadı, bundan sonra hiç olmayacak. Herkes bizlere gönül rahatlığıyla oy versin. Biz herkesin oyunu istiyoruz. Herkes de bizden hizmet isteme hakkına sahiptir” ifadelerini kullandı. 

„BİRİLERİNE PARMAK SALLAMAYA GELMİYORUZ“

Seçer daha sonra Mut Cumhuriyet Meydanında düzenlenen mitinge katıldı. Mitingde vatandaşlara hitap edep Seçer, “Mut hazır mı 1 Nisan’a? Ben zaten çoktan hazırım. Vatandaş değişim istiyor. Vatandaşın burasına gelmiş. Vatandaş kavga istemiyor. Siyasilerin birbirine bağırmasını istemiyor. Çözüm istiyor, iş istiyor. ‘Vahap Bey belediye başkanı olursan çocuklarımıza iş alanı açacak mısın’ diyor? Vatandaşın derdi iş, aş, ekmek” şeklinde konuştu. 

Seçim süreci başladığından beri kavga dilinden uzak durduğunu kaydeden Seçer, “Biz kavgaya gelmiyoruz. İntikam almaya gelmiyoruz. Birilerine parmak sallamaya gelmiyoruz. Hizmet etmeye geliyoruz. Allah’ın izniyle, sizlerin desteğiyle belediye başkanı olunca 1 Nisan’dan itibaren hizmetleri başlatacağız” dedi. 

Belediye olarak tarıma özel bir önem vereceklerini belirten Seçer, şöyle devam etti; “Belediyenin Tarım Daire Başkanlığı var. Mevcut belediye de elinden geldiğince destek verdi. Şimdi biz ne yapacağımızı konuşalım. Daha fazla nasıl katkı vereceğimizi konuşalım. Mut’ta özel ürünler var. Kayısı var bir de Mut kayısısı var. Zeytin var bir de Mut zeytini var. Bu özel ürünlerin değerini bilmemiz lazım. Bu ürünleri işlememiz lazım, bu ürünlere ek değer katmamız lazım. Bu ürünlerin değerlendirilmesi için Mut’un tesisleşmesi lazım. Sadece tarımda üretim yapmak yetmiyor. Ona ilave değer de katmak gerekiyor. Çiftçinin örgütlenmesi lazım. Zeytin üretici birliği olsun, kayısı üreticileri birliği olsun. Birlikte çalışmayı öğrenmeliyiz. Mut’ta üretici, ‘biz bir araya geleceğiz, kooperatif kuracağız’ derse onların yanında olurum. Mut kazanırsa Mersin kazanır, Mersin kazanırsa Türkiye kazanır.”

CHP Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam, yaptığı konuşmada Mut için projelerini anlattı. Mühendis olduğu için mesleği gereği Belediyeciliği iyi bildiğini söyleyen Saydam, “Belediyecilik proje işidir. Belediyecilik mühendislik demektir, yatırım demektir, disiplin demektir. Bende mühendis olduğum için belediyeciliği çok iyi biliyorum. Hizmet nasıl yapılır, proje nasıl yapılır biliyorum. Mut’un sorunlarını mühendis kadrosuyla çözeceğiz. Belediyenin kaynaklarını çarçur etmeyeceğiz, halkın parasını çaldırmayacağız, çırptırmayacağız”dedi.

“MUT’U YAŞANILIR BİR KENT YAPACAĞIZ.”

İlçe Başkanlığı döneminde Mut’un köylerinin sorunlarını köylülerle birlikte kayıt altına aldıklarını belirten Saydam; seçim çalışması için gittiği köylerde aradan geçen zamana rağmen aynı sorunların devam ettiğini ve çözülmediğini ifade etti. Saydam, “Büyükşehir bütçesiyle sorunların çözümü çok kolay ve kısa sürede yapılabilecek şeyler. Çünkü Büyükşehir bütçesi, üç bakanlığın bütçesinden daha fazla. Bugüne kadar yapılmamış.  Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarından Mut çok az yararlanmış, Mut’a çok az kaynak gönderilmiş. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Vahap Seçer’le birlikte seçildiğimiz takdirde, bu kaynakları Mut’a akıtacağız, sorunları çözeceğiz, Mut’u yaşanılır bir kent haline getireceğiz”dedi.

“İÇME SUYU FİYATINI DÜŞÜRECEĞİZ.”

İçme suyu fiyatlarında büyük indirime gideceklerinin sözünü verene Saydam, ilçemizde içme suyunun cazibe ile geldiğini ve fazla bir masrafının olmadığını söyledi. Saydam, “İlçemize cazibe ile gelen içme suyu ile ilgili Büyükşehir Belediyesi ile fiyatlandırma yapılarak, Mut için düşük maliyeti olan içme suyu, halka da düşük fiyattan verilecektir”dedi.

“ÜRETİCİNİN ÇÖZÜM KAPISI BELEDİYE OLACAK.”

Kayısı ve zeytin üreticilerinin çözüm kapısının belediye olacağını belirten Saydam, şunları söyledi: “İlçemizin en önemli gelir kapısı olan kayısı ve zeytinin tanıtımı, işlenmesi ve pazarlaması dahil her aşamasında Belediye olarak yol gösteren ve destek veren olacağız. Tanıtım için ulusal ve uluslararası her türlü organizasyon önceliğimiz olacaktır. İşlenmesi için soğuk hava depoları ve ambalajlama tesisleri mevzuata uygun olarak kurulacaktır. Pazarlaması içinse aracılar ve komisyoncular olmaksızın ürünlerimize marketlerde ve büyük toptancılarda pazar alanı sağlayacağız.”

“MUT’A DOĞALGAZ GETİRECEĞİZ.”

Projeleri arasında Mut’a doğal gaz getirmek olduğunu da söyleyen Saydam, “Her ne pahasına olursa olsun Mut’a doğalgazı getireceğiz. İlçemizin hava kirliliğinin ilk sebebi olan kömür tüketiminin önüne geçip, ilçemizin kışında yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için ne gerekiyorsa kiminle çalışılması gerekiyorsa çalışıp Mut’ a doğalgazı getireceğiz”şeklinde konuştu.

“ÜCRETSİZ ÇOK KATLI OTOPARK YAPILACAK.”

İlçemizin en büyük sorunlarından birisinin ilçe merkezindeki otopark sorunu olduğunun altını çizen Saydam, otopark sorununa kesin bir çözüm getireceklerini söyledi. Saydam, “İlçe merkezine yapacağımız çok katlı ücretsiz otoparklar ile hem trafik sorununa hem de otopark sorununa çözüm getireceğiz”dedi.

“SPORA VE SPORCUYA TAM DESTEK VERECEĞİZ.”

İlçemizde bulunan spor kulüplerine ve sporculara her zaman destek vereceklerini belirten Saydam, “Mut İdman Yurdu ve Mut Esnaf Spor kulüplerinin sportif başarısı için gerekli bütün ihtiyaçları karşılayıp, ilçe stadımıza 5 bin kişilik kapalı modern bir tribün inşa edeceğiz”şeklinde konuştu.

Saydam, Mut için diğer projelerinin konu başlıklarını da şöyle sıraladı: “Mut deresine dev proje yapacağız. Yaşlı ve engelliler için yaşanabilir Mut inşa edeceğiz. Sokak hayvanlarının rehabilitesi ve bakımı için hayvan barınağını işleyen bir hale getirip, hem vatandaşlarımız için hem de sokak hayvanları için şehir merkezinde yaşanan sorunları ortadan kaldıracağız. Mut Organize Sanayi Bölgesi altyapısını tamamlayacağız. Mut’a yeni otogar yapacağız. Mut şehir parkı yapacağız. Mahalle yollarının iyileştirilmesi ve asfaltlanmasını sağlayacağız. Sulama suyu altyapısını tamamlayarak, çiftçimizin hizmetine sunacağız. Çiftçilerimize destek kapsamında damlama sulama sitemleri kuracağız. Yeni mahalle parkları yapacağız. Mut’a 200 kapasiteli, 100 erkek 100 kız öğrenci yurdu yapacağız. Mut gençlik merkezi yapacağız. Çiftçilerimize, hayvan yetiştiricilerimize, arıcılarımıza destek vereceğiz. Güneş enerjisi üretim tesisleri kurarak sulama suyu pompaları için elektrik desteği vereceğiz. Şehir ve köy mezarlıklarının bakımını yapacağız. Belediye kreşi açacağız. Kültür ve sanata önem vereceğiz.”

CHP Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam konuşmasının sonunda, parti ayrımı yapmadan herkesin Belediye Başkanı olacağının sözünü vererek; projelerini gerçekleştirmek için Mutlulardan kendisine ve Büyükşehir adayı Vahap Seçer’e destek istedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.