Mut İlçemiz

SONER SOLAK’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

SONER SOLAK’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!
26 Nisan 2020 - 21:53

AKP Mut İlçe Başkanı Soner Solak sosyal medya hesaplarından Mutluları yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

AKP İlçe Başkanı Soner Solak’ın açıklamaları şu şekilde:

SAYGIDEĞER MUTLULAR !!!

Türkiye’de ilk Coronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden sonra, ilçemizde şuana kadar bütün Türkiye ile eş zamanlı olarak yapılanlar genel hatları ile şunlardır:

*1. Fazda ilçemizde 3700 kişiye 1000’er tl yardım yapılmıştır.

*2. Fazda ilçemizde 2500 kişiyle beraber, esnaflarımızdan 370 kişiye 1000’er tl yardım yapılmıştır.
Ayrıca 3. Faz yardımlar için başvurular alınmaktadır.

*Hastanemiz bugüne kadar 120 kişiyi şüpheli bularak, bu kişilere test yapmıştır. Mersine gönderilen test örneklerinden toplamda 8 vatandaşımızın test sonuçları pozitif çıkmış olup, son bir haftadır şüpheli bir durumla karşılaşılmamıştır. Hastanemiz bu süreci başarılı bir şekilde yöneterek, bünyesinde bulunan filyasyon ekipleri sayesinde salgının ilçemizde yayılmasını engellemiştir.

*Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde günlük 1200 adet maske üretilerek başta hastanemiz olmak üzere diğer kurumlarımızın tüm ihtiyaçları, ilçemiz dışından bir takviye ihtiyaç duyulmadan karşılanmaktadır.

* Vefa Sosyal Yardımlaşma grubu bünyesinde 280’i kamu personeli olmak üzere gönüllülerden oluşan vatandaşlarımız, ilk günden beri aralıksız olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza devletimizin ve bağışçılarımızın yardımlarını ulaştırmaktadırlar.

*Hükümetimiz salgının ilk gününden beri Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de vatandaşlarımızın yanında olmuş ve devletimizin tüm imkanlarını vatandaşlarımız yararına sunmaya devam etmektedir.
#ÜLKEMLEGURURDUYUYORUM

Soner SOLAK
Ak Parti Mut İlçe Başkanı

Haber Merkezi

© Mutilcemiz.Net 2020 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com