Mut İlçemiz

TARİHİ TAŞHAN 50 YIL SONRA AÇILIYOR

TARİHİ TAŞHAN 50 YIL SONRA AÇILIYOR
05 Eylül 2020 - 21:48

300 yıllık tarihi Taşhan 50 yıl aradan sonra Mut kadın üreticilerine kapılarını aralıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesinin “Her ilçede kadın üretici pazarları kurulacak” hedefi kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu tarihi Taşhan‘da kadınlarla bir araya geldi.

Mut’lu kadınlarla birlikte tarihi Taşhan’ı inceleyen ve burada açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, çalışma alanlarından birisinin de Kadın Üretici Pazarları olduğunu belirterek, “Kadın ve çocuk ana çalışma alanımız. Kadınların istihdamı ve sorunlarına çözüm bulmak başlıca görevlerimiz arasında. Böylesi tarihi bir mekanda çalışma yapmak bir ayrıcalık. Burada neler yapabileceğimizi hep birlikte kararlaştırarak en kısa zamanda hayata geçirmeliyiz. Hep birlikte yapmak için de fikir birliği içerisinde amaca ulaşmayı hedefliyoruz. Bu da sizlerin göstereceği gayretle olacak. Biz her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Taşhan’ın sahiplerinden eski Mut Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selahattin Arslan’da Taşhan’ın tarihi ile ilgili bilgi verdikten sonra yerin kullanımı için herhangi bir ücret talep etmeyeceklerini söyledi. Kadınların ürettikleriyle ev ekonomilerine katkıda bulunmalarından mutlu olacaklarını söyledi. Tarihi Taşhan’ın önümüzdeki ay içinde Kadın Üretici Pazarı olarak hizmete girmesinin planlandığı belirtildi.

Haber Merkezi

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com