DOLAR
13,7608
EURO
15,6109
ALTIN
789,17
BIST
2.038
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Mersin
Parçalı Bulutlu
16°C
Mersin
16°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Parçalı Bulutlu
20°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
22°C
Pazar Parçalı Bulutlu
23°C
Pazartesi Çok Bulutlu
23°C

BAŞKAN ŞEKER SERT ÇIKTI: “BELEDİYE ÇÖPLÜK MÜ?”

BAŞKAN ŞEKER SERT ÇIKTI: “BELEDİYE ÇÖPLÜK MÜ?”
“728x90“

Mut Belediyesi, 2020 yılı Kasım ayı Belediye Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Volkan Şeker başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya damga vuran olay; bir önceki meclis toplantısı öncesi CHP’li bir Meclis Üyesi ile bazı Belediye Müdürleri arasında yaşanan tartışmayı gerekçe gösteren CHP Grubunun olayı protesto ederek meclisi terk etmesi ve toplantının sonunda ise konuyla ilgili Başkan Şeker’in sert açıklamaları oldu. Konuyla ilgili açıklamasında personeline sahip çıkan Başkan Şeker, “Hiç kimseyi, hiç kimseye, kasıtlı, sistemsel olarak ezdirmeyiz” dedi. Şeker, “Bu işin kuralı; sende meclis üyesiysen haddini sınırını bileceksin. Meclis üyesi Allah mı ya! Mut Belediyesi çöplük mü? Herkes istediği gibi, her şeyi yapsın o zaman. O zaman sen de ettiğin lafa dikkat edeceksin. Belediyenin içerisinde, mesai saatinde veya özel bir komisyon toplantısında değil, sen birine bir hakaret edersen, buna karşılık adam sana cevap verir. Yaşına bakacaksın ya! O zaman sen büyüksün, abisin; gençler hata yapar, sen yapmayacaksın. Ama yapmayacaksın, diye bir kural konulmaz. Ondan sonra da meclisi haklıymış gibi terk etmeyeceksin. Daha bir tane meclis üyesi ayrımı yapan oldu mu? Yapamazlar zaten. Hem yapmazlar, hem de yaptırtmayız. Sen tutuyorsun laf ediyorsun, hakaret ediyorsun ve bunu belediyemizin müdürünün yüzüne ediyorsun. Ee, bu kadar tahrike, adam sana gelmiş, niye yapıyorsun, demiş. Meclis oturumunda da olmadı. Bir tartışma da olabilir. O zaman buradan çıkan sonuç; biz istediğimiz küfrü ederiz, biz istediğimizi yaparız. Herkes de bize boyun eğsin mi? Bir zulüm peşinde misin o zaman?” şeklinde sert cümleler kurdu.

Mut Belediyesi 2020 yılı Kasım ayı Belediye Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Volkan Şeker başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Sinema ve Konferans Salonunda gerçekleştirilen Meclis Toplantısı, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Meclis görüşmeleri öncesi söz alan CHP’li Belediye Meclis Üyesi İ. Servet Karaman, bir önceki meclis toplantısı öncesi yaşanan tatsız olaydan dolayı toplantıyı terk edeceklerini duyurdu ve bunun üzerine CHP grubu toplantıyı terk etti.

“İZMİR’İN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkanı Volkan Şeker, tüm ülkeyi derinden yaralayan İzmir Depremine değindi. İzmir depreminden dolayı duyduğu üzüntüyü ve başsağlığı dileklerini ileten Başkan Şeker, “Her daim, en ufak toprağın bir köşesinde bir yara, bir sızı varsa, yüreği yanan üzülen insanlarız. Biz İzmir’in her zaman yanındayız” dedi.

“MUT HALKI ÇOK DUYARLI”

İzmir Depremi nedeniyle Mut halkının çok duyarlı davrandığını ifade eden Şeker, konuyla ilgili şöyle konuştu: “İnanın o kadar çok üzüldük ki, ama bazen yapacak bir şey olmadığı anlar oluyor. Tabi Mut halkı çok duyarlı her gün bizi birçok kişi arıyor, ne yapabiliriz, diye. Türkiye Cumhuriyeti Devleti İzmir’in tüm kuvvetiyle yayındadır. Şu anda eksik olan bir şey yok. Bize düşen en ufak en küçük bir durumda, belediyemizde bile sıkıntı olsa, cebimizden biz onu fazlasıyla karşılarız. Ama ben bu halkımızın hassasiyetinden dolayı Mut halkıyla çok gurur duyuyorum. Yani telefonlardan da, gelen gidenden de geçilmiyor. Çok güzel bir birliktelik. Biz her zaman her daim tetikteyiz. Şu anda bütün eksikler, dört dörtlük giderilme mücadelesinde. Zaten bir eksik olursa da Mut halkıyla bunu paylaşırız. Ne olursa olsun sadece evimizdeki bir kuru ekmek değil canımızla da orda oluruz. Ben hassas davranışlardan dolayı çok teşekkür ediyorum.”

GÜNDEM MADDELERİ

Başkan Şeker’in açış konuşmasının ardından meclis gündemindeki konuların görüşülmesine geçildi. Toplantıda, Belediyeye bağlı müdürlüklerin meclise gönderdiği parsel satışlarıyla ilgili müzekkereler görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda parsel satış maddeleri, ilgili komisyonlara oybirliğiyle sevk edildi. Gündemdeki Tarife Cetveli de, yine ilgili komisyona oybirliğiyle sevk edildi. Gündem maddeleri arasında yer alan ve kullanım süresi dolan Mut İlçe Stadyumunun Mut Belediyesi’ne 10 yıllığına tahsisi ve protokolünün imzalanması, mecliste oybirliğiyle kabul edildi. Bir başka gündem maddesinde ise, komisyondan gelen Evsel Katı Atık Tarife Raporu, yeniden görüşülmek üzere oybirliğiyle komisyona geri iade edildi. Toplantı gündemi görüşmeleri, Kasım ayı meclis toplantısının ikinci birleşiminin Cuma günü yapılmasının kararlaştırılmasıyla tamamlandı.

“HADDİNİ BİLECEKSİN”

Gündem görüşmelerinin tamamlanmasının ardından, CHP Grubunun toplantıyı terk etmesine değinen Belediye Başkanı Volkan Şeker, sert açıklamalarda bulundu.
“Hiç kimseyi, hiç kimseye, kasıtlı, sistemsel olarak ezdirmeyiz” diyerek söze başlayan Başkan Şeker, “Top oynarsın, staddan küfür ederler sana, umurunda olmaz. Takım arkadaşın gol kaçırdığın zaman, niye gol atamıyorsun lan, deyip söverse; süper ligde de oynasan sahada kavga çıkar. Ama tribünden aklına hayaline gelmeyecek küfürler edilir. Hiç oralı olmazsın. Bu işin kuralı; sende meclis üyesiysen haddini sınırını bileceksin” dedi.

“MECLİS ÜYESİ ALLAH MI, MUT BELEDİYESİ ÇÖPLÜK MÜ?”

Şeker, isim vermeden CHP’li meclis üyesine yönelik sert sözlerine şöyle devam etti: “Meclis üyesi Allah mı ya! Hayırdır yani. Burada müdürlerimiz var. Mut Belediyesi çöplük mü? Herkes istediği gibi, her şeyi yapsın o zaman. Şimdiye kadar ben hiç konuşmadım. Burada basın da var. İlk defa söylüyorum. O zaman sen de ettiğin lafa dikkat edeceksin. Belediyenin içerisinde, mesai saatinde veya özel bir komisyon toplantısında değil, sen birine bir hakaret edersen, buna karşılık adam sana cevap verir. Yaşına bakacaksın ya! Yaş olmuş 65. O zaman sen büyüksün, abisin; gençler hata yapar, sen yapmayacaksın. Ama yapmayacaksın, diye bir kural konulmaz. Ondan sonra da meclisi haklıymış gibi terk etmeyeceksin. Meclisi terk edersen biz de burada biz bize lafını kullanmaya başlarız. Ayrı tuttuğumuzdan dolayı değil. Herkes kendini onun yerine koysun. Herkes kendini birilerinin yerine koysun. Böyle bir şey olabilir mi ya? Biz kime ne laf ediyoruz?”

“AYRIM YAPMAYIZ, YAPTIRTMAYIZ”

Meclise geldikleri günden beri 19 ay geçirdiklerini belirten Şeker, “Daha bir tane meclis üyesi ayrımı yapan oldu mu? Yapamazlar zaten. Hem yapmazlar, hem de yaptırtmayız. Bütün idaremiz burada, herkes oturuyor. Herhangi bir insana, sıfatından, kimliğinden, kişiliğinden, takımından veya partisinden zerre kadar davranış, zerre kadar küçücük bir uygulama oldu mu? Mümkün değil. Zaten biz haksızlık yaptığımız zaman, haksızlığı kendi arkadaşlarımız yaptırtmaz. Yapamayız çünkü. Bazı şeyler fıtratta olur. Fıtrat değişir sanma diyor, kan yine o kandır” şeklinde konuştu.

“ZULÜM PEŞİNDE MİSİN?”

Personeline sahip çıkan açıklamalar yapan Başkan Şeker, şunları söyledi: “Sen tutuyorsun laf ediyorsun, hakaret ediyorsun ve bunu belediyemizin müdürünün yüzüne ediyorsun. Diyorsun ki müdüre, bu şöyledir. Müdür seni uyarıyor; deme, diyor. Derim, diyor. Deme, derim. Deme, derim. Ee, bu kadar tahrike; adam sana gelmiş, niye yapıyorsun, demiş. Doğrudur, yeridir, değildir. Meclis oturumunda da olmadı. Bir tartışma da olabilir. O zaman buradan çıkan sonuç; biz istediğimiz küfrü ederiz, biz istediğimizi yaparız. Herkes de bize boyun eğsin mi? Bir zulüm peşinde misin o zaman?”

“GELİRLERSE GELİRLER, GELMEZLERSE BÖYLE DEVAM”

Mut Belediye Başkanı olarak, 62 bin 500 kişinin her türlü davranışının kendilerini ilgilendirdiğini ifade eden Şeker, “Her türlü meselesinde, her vatandaşın yanındayız. Birileri ne yaparsa yapsın, biz hiçbir zaman insan ayırt etmeyiz. Fikir, kendi fikrimiz; ideoloji kendi yüreğimizdedir. Ama tutup da insanlara, aman ha şunu yapalım, burada şu haksızlık yapılsın. Böyle bir şey imkansız bir şey. Şimdi nolmuş oluyor? Yani ben gerçekten rahatsız olmadım. Bundan sonra gelirlerse gelirler, gelmezlerse meclise böyle devam” diyerek, konuşmasını noktaladı.

CHP Grubunun meclisi terk etmesine ve Başkan Volkan Şeker’in açıklamalarına konu olan olayın; bir önceki meclis toplantısı öncesi CHP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yıldız ile bazı Belediye Müdürleri arasında yaşanan tartışma ve küfürleşmeler olduğu iddia edildi.

Haber Merkezi

“masaustu
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.