Mut İlçemiz

DR. AYŞE İNCE MANAV’A ÖNEMLİ GÖREV

DR. AYŞE İNCE MANAV’A ÖNEMLİ GÖREV
12 Eylül 2020 - 20:16

Hemşerimiz Dr. Ayşe İnce Manav, Mersin Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde Dekan Yardımcılığı görevine getirildi.

Mut doğumlu olan ve ilköğretim ile lise hayatı Mut’ta geçen Dr. Ayşe İnce Manav, lisansını Çukurova Üniversitesi’nde, yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi’nde, doktora eğitimini ise Gazi Üniversitesi’nde yaptı. 2010’dan itibaren Mut’ta yürüttüğü birçok proje ve restorasyon şantiyelerinin ardından, Manav, 2015 yılından itibaren de Mersin Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Akademik çalışmalarının büyük bir kısmını Mut İlçesi üzerine yaptığı araştırma ve incelemeler oluştururken, Şubat 2020’de “Orta Ölçekli Yerleşimlerde Koruma Planlama Önerisi –Mersin İli Mut İlçesi Örneklemesi” başlıklı tezi ile ‘Bilim Doktoru’ unvanını alan Manav, Dr. Öğretim Üyesi olarak akademik çalışmalarına devam ediyor. Manav, aynı zamanda 2020 Eylül ayından itibaren de fakülte Dekan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

“Mut tarihi ve kültürel yönden bir hazine”

Mersin Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde Dekan Yardımcısı olarak önemli bir konumda görevlendirilerek, ilçemizin haklı gururu olan Dr. Ayşe İnce Manav, gazetemize yaptığı açıklamada; “Mut ilçesi tarihi ve kültürel yönden bilinenden çok daha fazlasına sahip bir hazinedir. Bundan sonra gerçekleştireceğim bilimsel çalışmalarıma yine Mut üzerinden devam edeceğim. Yaptığım çalışmaların; Mut halkı için sosyal, kültürel ve ekonomik fayda sağlayan, Mut İlçesi’nin marka değerini arttıran çalışmalar olmasına özen göstermekteyim.” dedi.

Haber Merkezi

© Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com