Mut İlçemiz

EMNİYET TEDBİRLERİ ARTIRDI

EMNİYET TEDBİRLERİ ARTIRDI
31 Aralık 2018 - 18:59

Mut’ta vatandaşın huzuru için yılbaşı tedbirleri artırıldı. Mut İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşların yılbaşını güven içerisinde karşılayabilmeleri için asayiş ve güvenlik tedbirleri artırıldı. 

Mut İlçe Emniyet Müdürlüğü vatandaşların yeni yıl programlarını huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla, güvenlik ve asayişin temini, şehirlerarası ve şehir içi yollarda trafik akışının diğer günlere oranla yoğunlaşacağı dikkate alınarak, genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu marketler, otobüs, minibüs terminali, pazar yerleri ve umuma açık yerlerde, halkın yoğun olarak bulunduğu meydanlar, eğlence yerleri, alışveriş merkezleri ve ana arterlerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı, olması muhtemel yoğun trafik akışının düzenlenmesi için, kavşaklarda ve kritik görülen güzergahlarda kontrolleri artırdı. 

Mut İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından belirli noktalarda yapılan denetimlerde, araçların takograf, kış lastiği, ışık, far donanımı ve benzeri teknik donanımları denetlenecek, eksiği tespit edilen araçların eksiklikleri tamamlanıncaya kadar çıkışlarına izin verilmeyecek, sürücü ve yolcuların emniyet kemeri kullanımına ilişkin kontrollerinin yapılacağı da öğrenildi.

Hasan Çetin

© Mutilcemiz.Net 2020 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com