Mut İlçemiz

MUT OSB TRAFO İNŞAATINA BAŞLANDI

MUT OSB TRAFO İNŞAATINA BAŞLANDI
21 Şubat 2020 - 0:38

Mut‘ta kurulmasına başlanan Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) elektrik ihtiyacını karşılayacak olan trafo inşaatının yapımına törenle başlandı. Mut Organize Sanayi Bölgesi İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam Muammer Köken, Belediye Başkanı Volkan Şeker ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Gürsel Aydın, firma yetkililerinden bilgi aldılar.

Firma yetkilileri, yapım süresi 390 gün olan OSB trafo işini her hangi bir aksaklık olmadığı takdirde 2020 yılının Eylül ayı sonuna kadar tamamlamayı planladıklarını söylediler. Kaymakam Muammer Köken ise, elektrik işi tamamlandığı takdirde 2021 yılı başında OSB’de firmalara parsel satış işlemine geçilebileceğini belirterek, “OSB Mut için büyük önem taşıyor. Başta bölgemizde yetişen ürünler olmak üzere ürünlerin burada işlenmesi gerek istihdam gerekse sanayileşme açısından sadece Mut’a değil bölgeye büyük katkı sağlayacak. 24 bin metrekarelik alan içine yapılacak 415 Kv gücündeki trafo merkezinin 18 milyon liraya mal olacaktır” dedi.

Hasan Çetin

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com