Mut İlçemiz

İBRAHİM ARI

18 Kasım 2018 - 0:33
İBRAHİM ARI

İbrahim ARI kimdir?

1963 yılında Mut’ta dünyaya geldi. 1980 askeri darbesinin ardından liseyi yarıda bırakarak Avusturya’ya gitti. Eğitimini psikanaliz ağırlıklı uygulamalı eğitim veren Viyana Sosyal Pedagoji Enstitüsü’nde Sosyal Pedagog olarak tamamladı. Psikolojik danışmanlık yaptı. Çocukların, gençlerin, göçmenlerin ve sığınmacıların sosyal yaşamları konusunda uzmanlaştı. Viyana’daki sivil toplum örgütlerinde aktif çalışmalarda bulundu.

2005 yılından bu yana Viyana’da iltica ve sığınmacı hakları alanında etkin olan bir yardım kuruluşunun sosyal danışmanlık merkezini yönetmektedir. 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren ve Mut’un sosyo – kültürel ve ekonomik gelişmesine katkı sunan Mutilcemiz.Net internet sayfasının kurucusudur. Farklı internet sayfaları ve yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapmaktadır. Yaşamını Viyana’da sürdüren, Kardelen ve Ada isimlerinde iki çocuk babası olan İbrahim ARI Türkçe, Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Yazılarının yayınlandığı gazete ve internet siteleri:
– Mut RengaRenk Gazetesi (Mut)
– Mut’un Sesi Gazetesi (Mut)
– Mut Yörem Gazetesi (Mut)
– mutilcemiz.net (Mut)
– mutsondakika.net (Mut)
– mutyoremgazetesi.net (Mut)
– sonses.tv (Mersin)
– rengarenkhaber.com (Mut)

© Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com