Mut İlçemiz

MUT’TA “VEFA” 176 YURTTAŞA ULAŞTI

MUT’TA “VEFA” 176 YURTTAŞA ULAŞTI
02 Nisan 2020 - 12:00

Koronavirüs salgınına karşı ülke genelinde ilan edilen 65 yaş ve üstündeki yurttaşların sokağa çıkmasının yasaklanmasının ardından, ilçemizde 65 yaş ve üstündeki yurttaşlar ile kronik rahatsızlığı olan yurttaşlara yardım amacıyla, Mut Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Merkezinin çalışmaları devam ediyor. Mut’ta bugüne kadar, Vefa Sosyal Destek Ekipleri 176 adet yurttaşa ulaştı.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçlarının ikametlerinde giderilmesi amacıyla Kaymakamlık koordinasyonunda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Ekipleri, 176 yurttaşın ihtiyaçlarını giderdi.

Mut Kaymakamı Muammer Köken, yaptığı açıklamada, salgının yayılmaması için alınan tedbirlere uyulması çağrısında bulundu.
Kısıtlaması olan vatandaşların haricindeki yurttaşların da zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını isteyen Kaymakam Köken, “65 yaş üstü ve herhangi bir geliri olmayan vatandaşlarımızın, günde bir defa yemek ihtiyaçlarını Kaymakamlık tarafından karşılıyoruz. Yine hareket kısıtlılığı olan yaşlılarımızın ulaşım, sağlık ve evde bakım ihtiyaçlarını da imkânlar ölçüsünde gidermeye çalışıyoruz” dedi.

Haber Merkezi

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com