Mut İlçemiz

SAYIN SELAHATTİN ARSLAN

SAYIN SELAHATTİN ARSLAN
Konuk Yazar
Konuk Yazar( bilgi@mutilcemiz.net )
02 Ekim 2020 - 20:09

Akşamdan bu yana beynimi kemiren düşüncelerden sıyrılmak, taşıdığım bir kısım yükten kurtulmak için yazmaya karar verdim.

Mut’un 20 yılına imza atan kişi Selahattin ARSLAN. Kimse sevmek zorunda değil. İnsandır, hataları, kırıp döktükleri kişiler de olabilir. İyi kötü geçen koca bir 20 yıl…

Çok basit gibi görünen belediye başkanlığı en zor mesleklerden biri. İçimizden biri olarak gördüğümüz bu insan; 20 yıl belediye başkanlığı yaptı. Hayatı boyunca bir kesere sap olamayacak yığınlarca insanı çukurdan alıp iş aş verdi. Asfaltlamada geç kalmışsa da yollar, şimdiki kullanılan park ve bahçeleri yaptı.

1980‘lere geri dönerek baktığımızda Mut göç alan bir ilçe durumuna gelmiş, nüfus aniden artış gösterince içme suyu halkın baş belası olmuş. Su yetmiyor. Pek çok yerlere, binalara su çıkmıyor. Elleri güğümlü insanlar dağlarda su beklediler, bekledik…

Mut’un 100 yıllık su sorunu halledildi. Bu güne kadar adama “Çaldı, yedi, zehir zıkkım olsun!” diyen çıkmadı. Çünkü ötekiler gibi ceplerine çalışmadı.

Selahattin ARSLAN’a kızanlar kim ya da kimler? Çöpten çıkarıp adam ettikleri, şimdi bitleri kanlı, ev yapmış, barkı arabası var. Artı çocukları büyümüş onlara da iş aş istiyor, olmayınca basıyor dumanı. 63 yıldır devrimci ve Atatürkçü, laik biriyim… Ne iş, ne aş istememişim. Sen dur sıra bende.

Salahattin ARSLAN’ı suçlamak kolay iş. Onun yaptığı güzel işlerden yazdığım bir kaçı… Ya sen ben ne yaptık? Görevimiz bedava kılavuzluk yaptık?

“Bana iş aş, araba, kum, un, bulgur artı para vermemiş ben sevmem.” Ya sen varlığından her türlü imkanlardan yararlanmış ev yurt emeklilik kazanmışsın. Sen de mi sevmeyenlerin kervanına katıldın? Adamda utanacak yüz olur be!

Bana bir çöp faydası, yardımı olmamış, çalmamış partili yoldaşımı ben seviyorum.

Benim sevgim yeter sana…

Cemil COŞGUN

© Mutilcemiz.Net 2019 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com