Mut İlçemiz

SİLİFKE’DE ATA’NIN AYAK İZLERİ KONSERİ

SİLİFKE’DE ATA’NIN AYAK İZLERİ KONSERİ
Celal Necati ÜÇYILDIZ
Celal Necati ÜÇYILDIZ( celalnecatiucyildiz@hotmail.com )
KİRMEN
17 Mayıs 2019 - 11:21

TAŞELİ KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ bu yıl üçüncü konserini; 19 Mayıs Gençlik Haftası nedeni ile ATA’NIN AYAK İZLERİ KONSERİ olarak verdiler.

Ulus Ustası Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basması ile birlikte, aramızdan ayrılışına kadar bir tarih süreci içinde sunum ve türküler ile kurtuluş savaşı bir film şeridi gibi yaşandı.

Şef Cihangir Akdemir yönetiminde yer alan konseri Sevim Yıldız sundu. Koroda Bayanlar: FATMA APAYDIN, İMDAT KÖMBE, NESRİN TIRAK, SEVİM YILDIZ, MEDİHA CURA, HEDİYE KIL, ELİF SARP, GÜLCAN YÜCEL, CENNET BASTI, YAĞMUR ÇIRAK, AYŞEN ARSLAN, ZÜBEYDE ODABAŞI, NAZMİYE CANEVİ, AYSEL YEŞİL, Baylar: BİLAL GÜNER, HASAN CURA, NEVZAT BİLÜKTÜ, EMİN SEMİZER, KAYA ÖZKAN, TAMER ÇELİK, SERTAÇ UYMAZ, METİN ÇİFTÇİ, ABDULLAH MAHÇA, ZİYA ÇIRAK, Sazlar: Bağlamalar: MURAT ARAS, ALİ ÇATIK, Bağlama- Cura : ORHAN YEŞİL, Ritm Sazlar : MUSTAFA YETKİN, SEVİM DİNLAR, OLCAY TAŞÇI VE ZÜLFİKAR YÜKSEL görev aldılar.

Konserde Ladik Samahı, Tek Kapıdan Çıktım Yüzüm Peçeli, Uca Dağların Başında, Yıldız Akşamdan Doğarsın, Ankara’nın Taşına Bak, Delhadır Başındayım, Zorbalarında Kuruda Meşe, Sarı Zeybek ve son olarak solo olarak Abdullah Mahça’nın söylediği Çalın Davulları türküsü ile son buldu.

Dernek başkanı İmdat Kömbe; Şef Cihangir Akdemir‘e çiçek verirken : katkı sunanlara, koroya ve izleyenlere teşekkür etti.

Türküler eşliğinde sunumlar verilirken, duygulu anlar yaşandı. Ulu Önder Atatürk ve Kurtuluş Savaşı bir kez daha yaşandı. Onu unutturmaya çalışanlara inat uslara bir kez daha kazındı. Konser bittiğinde haftanın anlamına uygun, mutlu şekilde duygular çeç olmuş şekilde evlere yöneldiler.

Celal Necati ÜÇYILDIZ

© Mutilcemiz.Net 2020 Sitede bulunan tüm paylaşımların hakları saklıdır, izinsiz ve direkt bağlantı gösterilmeden kullanılamaz. Muthaberleri.Com